Таг:, , , , , , ,

Бил Гејтс ќе се појави во една епизода во популарната серија „The Big Bang Theory“

За љубителите на серијата „The Big Bang Theory“ и фановите на легендата на развојот на...

“Microsoft” го купува “LinkedIn” за 23 милијарди евра

Според пишувањето на познатиот портал за технологија “The Verge”, “Microsoft” планира да...

Префрлете се на Windows 10 со време!

Компанијата „Microsoft“ ја прекинува поддршката за „Windows 7“ и „Windows 8“ на новите компјутери....

Корисниците воодушевени од новата опција на Скајп

Microsoft пред три дена ја лансираше опцијата Skype Translator, која е достапна за сите корисници на Windows...

ИЗМИСЛИЛ ЕДНА ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ ИГРИ, А НЕ ЗАРАБОТИЛ НИ ЦЕНТ

Solitaire за Windows е една од најпопуларните компјутерски игри на сите времиња. Играта наполни 25...