Таг:, , ,

Зошто хрчаците се идеални миленичиња

Нема човек кој не сака животни. Но, не сите имаме простор да чуваме големо животно како куче...

Тие лудо се забавуваат, очигледно е дека се створени едни за други

Урсула Аичисон на друштвените мрежи споделува симпатичен однос од неа и нејзините два...

Домашните миленичиња влијаат врз здравјето на децата: Еве што може да се научи од нив!

Преслатките фотографии од децата со своите домашни миленичиња го освојуваат интернетот....

Во Загреб домашните миленичиња ќе се закопуваат достоинствено

Чувањето миленик значи и приврзување за истиот, па загубата на миленикот е многу болна. Во...

Што означува зајакот? Симболика и верувања!

Зајак – за некои синоним за брзина, за други пак синоним за непостојаност. Од секогаш е...

6 работи кои ќе ве направат посреќни

Ако сте среќни, која е вашата тајна? Истражувачите откриле многубројни фактори кои влијаат...

Кое домашно милениче повеќе го сака сопственикот? Мачката или кучето?

Науката докажала кој нѐ сака повеќе! Постои вечна полемика помеѓу луѓето кои чуваат мачки и...

Куче или мачка? Дознајте кое милениче повеќе ќе ви одговара!

Изборот на милениче е забавна, но и одговорна задача. Со цел да ви помогнеме да изберете, ви...

Како да се ослободите од мирисот на кучето во вашиот дом?

Мирисот на кучето не е ништо страшно, секој што чува домашно милениче знае дека нивната куќа...

Овој маж наоѓа бебе верверичка на својот кревет која израснува во прекрасно домашно милениче

Враќајќи се дома, овој човек го чекало вистинско изненадување: мајка верверица направила...

Рак снимен одблизу како јаде помфрит! Погледнете! (ВИДЕО)

Луѓето се одлучуваат за најразлични домашни миленичиња, во тоа сме се увериле многу пати. Но,...

Ова куче вежба јога, го чисти подот, се санка. Кој не би посакал вакво милениче?

Кучето Сикрет на инстаграм ја следат преку 300.000 луѓе, кои се воодушевени од многубројните...

Ова куче се сретна со својата сопственичка и не можеше да ја сокрие радоста (ВИДЕО)

Нашите миленичиња многу тешко ја поднесуваат разделбата од сопственикот. Одењето во...

Што да направите кога вашето милениче и партнерот не се сакаат?

Вашиот домашен миленик и вие одите во пакет, што е прекрасно, но кога сте во врска со личност...

Кое домашно милениче одговара според вашиот хороскопски знак?

Велат дека хороскопот и знаците во него можат одредат какви љубовни партнери најмногу нѝ...

Куќата не е куќа ако немате милениче! (ВИДЕО)

Домот е посебно место. Тоа е место на оние што ги сакате, кога љубовта секогаш се враќа, место...

Видео: Запознајте ја мачката Бон Џови која го мрази својот газда

Мачките можат да бидат многу темпераментни. Тие се навидум слатки и мили, но некогаш знаат да...

15 МИЛЕНИЦИ ПРЕД И ОТКАКО БИЛЕ ВДОМЕНИ

Да се земе милениче е голема одлука, особено поради секојдневните обврски кои следуваат....