Таг:, , , , , , ,

Видео: Ако ви избега мачката, побарајте ја тука…

Мислеле дека си ја изгубиле мачката, а таа всушност им залутала во рајот за животни.  Каде? Во...

ФОТО: Кучиња уживаат во доаѓањето на зимата

Фотографката Anne Geier од Австрија ја креирала ова прекрасна серија од фотографии на кучиња во...

Прекрасни фотографии на авантурист кој го води своето куче каде и да патува

Авантурист, кој верува дека кучињата не би требало да бидат затворени дома, создава...

10 Придобивки од животот со мачка

Доколку барате милениче кое е самостојно, но среќно што ве гледа, тоа е мачката. Како и сите...

Видео: Од играчка – плачка, овие две мачки дефинитивно се најдобри!

Овие две мачки, со преку 20 милиони прегледи на нивниот муабет, сигурно ќе ве насмеат и вас!...

Фото: Совршениот дом за мачки, за 35.000$?

Би потрошиле ли 35.000 долари за го усреќите вашето милениче? Овој човек, кој живее со 18 мачки...

Видео: Самојад што многу сака да се гушка

Самојадите се едни од најубавите кучиња, а само што помисливме дека не можат да бидат...

Видео: Кога кучето подобро ти го чува бебето од дадилка

Веќе го видовме Чарли како и помага на мајката да му смени пелени на бебето, но тој помага и...

Видео: Еј ти! Што бараш во мојот кревет?

Кој е шеф во куќа? Тој што ќе го освои креветот нормално! Преслатко видео, од лути кучиња...

Видео: Ваква љубов не сте виделе досега

И после ќе каже некој дека мачките не знаеле за љубов. После ова галење ќе ви биде јасно дека...

Tally е хаска која мисли дека е маче

Запознајте ја хаската Tally. Таа можеби е куче, но сопственикот верува дека има маче. :) Tally е...

10 видови храна кои се опасни за мачките

Секој кој има мачка во домот може да ви каже дека мачките повеќе ги сакаат оборицте на...