Таг:, , , , , , , ,

Љубовта на фотографирањето на мачки е стара колку и самата фотографија – Развиени фотографии од мачка стари 120 години

Францускиот фотограф, креатор на филмови и Јутјубер Метју Стерн станал заинтересиран за...

Дали кучињата можат да се инфицираат и да пренесуваат коронавирус?

Сè уште не знаеме многу за новиот вирус Корона или КОВИД-19. Болеста предизвикува кај луѓето...

Може ли мачка да ве сака како дете? Постојат докази за тоа!

Дали љубовта на мачката кон нејзиниот сопственик е исто толку голема како љубовта на детето...

LavvieBot – смарт тоалет за мачки

Од најголемиот саем за забавна електроника CES,  доаѓа интересна иновација за вашите...

4 хороскопски знаци кои попрво би се дружеле со миленичиња отколку со луѓе

Некои се опседнати со мачки, додека други претпочитаат кучиња. Без оглед на кој тип на луѓе...

Уметник користи стари гуми и ги претвора во креветчиња за миленици!

Постојат ситуации и гестови кои се случуваат секојдневно и едноставно ни го топат срцето,...

12-годишно момче создава модерни лептир машни за кучиња и мачки, за да им помогне да најдат дом!

Сите сме запознаени со предизвиците со кои се соочуваат засолништата за животни кога треба...

Смешни „изгубено и пронајдено“ постери од домашни миленици

Сигурно многу пати сте виделе постер за изгубено куче или маче низ улиците на градот, а...

Среќни приказни од кучиња кои се грижат за други животни (ВИДЕО)

Ова се неверојатно среќни приказни за кучиња кои го пронашле својот вистински дом и посебна...

Некогаш и сега: Овие животни пораснале заедно, од бебиња до најдобри другари

Од првите месеци од животот, до најдобри другари години потоа.  Овие животни пораснале...

Слатки и смешни хрчаци кои ќе ве насмеат (ВИДЕО)

Слатки и смешни хрчаци за почеток на денот, сигурно ќе ве насмеат и вас.

Љубоморни кучиња сакаат внимание (ВИДЕО)

Милениците се навикнати да бидат во центарот на вниманието на нивните луѓе и уживаат во тоа,...

Ова е рецептот за смеа…(ВИДЕО)

Рецептот за смеа без исклучок секогаш вклучува миленици. Па така и овие животни и нивните...

Среќа се вашите миленици, а ова се најслатките животни на инстаграм

Како и секогаш очекуваме од вас да ја споделувате вашата среќа со нас. На тема „Вашите...

Вакви слатки пријателства не сте виделе до сега (ВИДЕО)

Ова се најискрените и најубавите пријателства, ќе ве насмеат и ќе ви ги стоплат срцата. 

20 фотографии кои ќе ви покажат дека животот со деца е секогаш интересен

Животот со деца, покрај големите обврски и внимание кое треба да се пружи на малечкото,...

Среќа на денот: Слатки животни кои се лекот за лош ден

Животни + смеа е одличен рецепт за подобрување на расположението во текот на денот. 

ВИДЕО: Смешни животни кои ќе ви го разубават денот

Животните влеваат позитивна енергија и секогаш знаат како да не расположат, а оваа...

Среќата е спакувана во мали нешта: Еве што му го разубави денот на овој уличен музичар

Jass Pangkor е талентиран музичар кој заработува со пеење на улица. Еден ден бил разочаран бидејќи...

Сте виделе ли поголеми мачки од овие?

Расата на мачки меин кун е една од најубавите, а воедно и најголеми мачки. Како возрасни може...