Таг:, , , , , , , , ,

Ова е најбогатото семејство кое за 1 минута заработува 70.000 долари!

Најбогатото семејство во светот, семејството Волтон, заработува 70.000 долари секоја минута....

Вака изгледа најраскошната венчавка во Индија: Прослава во палата од 27 катови со 600 гости. Пеела и Бијонсе!

Индиската венчавка на актерката Пријанка Чопра и пејачот Ник Џонас благодарение на силниот...

1.200 милионери и милијардери откриваат што ги учат своите деца за парите и богатството

Постојат одредени причини зошто некои луѓе се богати. Тоа не се случува ненадејно. Доколку...

Нешто чудно се случува: Милионерите масовно се селат во Нов Зеланд

Се проценува дека секој втор основач на компанија во Силициумската долина поседува имот и...

Осум луѓе во светот во рацете држат половина од светското богатство

Во рацете на само осум луѓе има богатство како кај половина од светската популација. Осум...

Како изгледаат сопругите на најбогатите мажи во светот?

Луѓето честопати мислат дека жените на милијардерите се разгалени супер модели кои ги...