Чек дис аут
Search

Таг:, , , ,

Новогодишен концерт на пијано дуото Мимоза & Јована „ПРАЗНИЧНА РАПСОДИЈА“

По успешните концерти во Париз и Рим на македонските пијанистки Мимоза Ќека и Јована...

Нашите пијанистки Мимоза Ќека и Јована Трајчева ќе настапат на музички фестивали во Париз и Рим

Пијанистките Мимоза Ќека и Јована Трајчева ќе настапат со пијано дуо рецитали на музички...

#365среќа Јована Трајчева и Мимоза Ќека, пијанистки: „Македонската музика во странство е одлично и со овации прифатена од страна на публиката“

Јована Трајчева и Мимоза Ќека се млади и талентирани пијанистки кои досега имаат постигнато...