Таг:, , , ,

KОРОНА вирус – важни минерали за зајакнување на имунитетот: Еве која ХРАНА содржи железо, калциум и магнезиум

Железо, калциум и магнезиум за силен имунитет – еве која храна треба да ја јадете за време...

Зарем има некој што не сака смокви: Овошје што подмладува и лечи!

Богатство од природата. Ако изедете само неколку смокви во текот на денот, сте се осигурале...

Не дебелее, го успорува стареењето и изобилува со витамини: 6 одлични ефекти од дињата врз организмот!

Дињата треба да ја консумирате што повеќе додека ја има, а затоа постојат најмалку 6 причини!...

Прочитајте зошто краставиците треба да бидат вашиот омилен зеленчук

Само една краставица на ден може да ве направи поздрави и посилни.. Краставиците се зеленчук...

Подарете му на вашето лице маска од вишни! (РЕЦЕПТ)

Често козметичките производи се на база на вишна, а тоа е затоа што вишната е извор на...

Зелено смуди на повеќе начини – појадок од блендер! (РЕЦЕПТ)

Зелениот зеленчук е богат со витамини, минерали, влакна и аминокиселини. Тоа е се што ни е...

Наместо песок- дијаманти?

Дијамантите се далеку познати по нивната убавина. Тие се желба на речиси секоја жена....

5 нови начини да го искористите омилениот бронзер ова лето

Бронзерот има мултифункционална улога при шминкањето. Изберете го својот омилен производ и...

Ова е најдобриот овошен коктел кој дава енергија за целиот ден (РЕЦЕПТ)

Вкусниот коктел од мента и сок од грејпфрут е еден од најдобрите начини да го зајакнете...

Ова овошје менува 10 лекови: Помага при детоксикација на телото, го намалува крвниот притисок, штити од бактерии…

Денес рибизлите се познати по своите прехрамбени и лековити својства кои не треба да се...

Минерал без кој организмот не може: Лечи главоболка, го чува срцето, ги смирува нервите!

Магнезиумот е еден од седумте основни макроелементи и е важен за нормалното функционирање...

Здрав напиток против пролетниот замор

Брзо заморување, намалена концентрација, зевање и константна потреба за спиење се симптоми...

Зошто треба да почнете да користите масло од тиква?

Маслото од семки од тиква е богато со витамините А, Е, цинг, како и со омега масти. Содржи...

Брусница – Природен антибиотик спакуван во мали црвени плодови

Мали црвени плодови, кои се вистински благодет за вашето здравје. Природен антибиотик, кој...

Важни совети за превенција и справување со остеопорозата

На прашањето дали постои поврзаност на остеопорозата со исхраната, сите стручњаци...

Козјото млеко е 100 пати поздраво од кравјото

– Козјото млеко содржи поголема количина и минерални матерерии од кравјото млеко,...

Зошто секој ден треба да пиете чаша солена вода?

Некој кој е навикнат да пие кафе штом ги отвори очите, веројатно ќе биде згрозен од идејата...

За топење на мастите на стомакот, ЧИА И ОВЕС – совршена комбинација!

Појадокот е најважниот оброк во денот и затоа секогаш треба да изберете здрав и хранлив...

Дали сте знаеле дека сливата е мултивитаминска бомба?

Совршената комбинација од витамин Ц, витамин Е и витамин Б6, вклучувајќи и други витамини го...

Грозјето со своите благодети позитивно влијае на целокупното здравје

Грозјето не само што освежува, тоа е многу вкусно и здраво овошје и се користи како природен...