Таг:, , , , , , , , , , ,

Повеќе не ми е грижа за оние кои не ме заслужуваат

Како станав господарка на сопствениот живот Секогаш бев неверојатно самоуверена жена....

Кога животот ви се смее во лице и после секоја тага доаѓа нова: Запомнете ги овие зборови

Што и да ви се случувало во животот, единствен начин е да преживеете, да продолжите понатаму...

Непроценливо е да го живееш само својот живот и да не се мешаш во туѓите

Непроценливо е да не влегуваш во туѓи животи, да не се замараш со тоа кој што прави, кој што...

Животните правила на најсреќните луѓе на светот

Правила за убав и исполнет живот кои морате да ги знаете  Јапонците веруваат дека секое...

Кажете и „НЕ“ на драмата во вашиот живот – и почнете да живеете слободно

Еднаш кога во животот ќе почнеш да живееш со помалку драма, ќе видиш дека секогаш можелоо да...

Сѐ ќе си дојде на свое место кога ќе почнеш да мислиш само на себе

Се во животот ќе си дојде на свое место кога ќе почнеш да излегуваш од битките кои не водат...

Како старееш почнуваш да живееш за миговите кои не можат да се опишат со зборови

Како стануваш постар, твојот поглед на светот се повеќе станува појасен Не ти возбудливи...

Кога ќе престане да те боли душата, ќе престане и телото

Луѓето често ги боли душата, а не се ни свесни дека ги боли или ја игнорираат таа болка....

Едноставен начин како да ја почувствувате СРЕЌАТА и да го стоплите срцето

Среќата понекогаш во овој модерен начин на живот се чини недостижна цел, како постојано да...

Не дозволувајте да ја убијат човечноста во вас луѓето кои ја немаат

Не дозволувајте на влијаат на вас, да ве повредат, обесхрабрат или разочараат затоа што вие...

Како да се носите со духовната исцрпеност – Совети за да ја ревитализирате душата

Дали некогаш се чувствувате преуморни за било што? Еве како да си помогнете.. Дали вашето...

МУЗИКА ЗА ПРИВЛЕКУВАЊЕ ЉУБОВ И СРЕЌА: Оваа мелодија ја лекува срцевата чакра и ја отвора душата

Отворете го срцето и дозволете да ве преплави чиста животна енергија на вашето боженствено...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 21 Ноември 2019 година

Порака на универзумот за 21 Ноември 2019 година – Силата на космосот ќе ве придвижи во...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 15 Ноември 2019 година

Порака на универзумот за 15 Ноември 2019 година – Вие заслужувате чудо и ќе добиете чудо!...

Нешта кои морате да ги оставите во минатото: Како да се ослободите од емоционалниот терет?

Вашето минато не треба да ја одредува вашата иднина – еве кои нешта треба засекогаш да ги...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 8 Ноември 2019 година

Порака на универзумот за 8 Ноември 2019 година – Наскоро ќе почнат да ви се случуваат чуда....

Во ова лежи вистинската среќа на секој човек!

Кога ќе го прочитате овој текст, ќе сфатите дека среќата е навистина во ова Сите наши...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 6 ноември 2019 година

Порака на универзумот за 6 ноември 2019 година – Продолжете да зрачите со добра енергија и...

Што ни препорачува Универзумот денес: Важна порака за 5 Ноември 2019 година

Порака на универзумот за 5 Ноември 2019 година – Време е за среќен живот и добро здравје!...

Наметливи мисли – Само едно прашање може да ви помогне да се ослободите од нив

Како да ги отстраниме наметливите мисли? Само со одговорот на едно прашање и немирот,...