Таг:, , , , , ,

Парфеми кои мирисаат на море – Летни мириси со ноти на лагуна

Прснете го мирисот на кожата. Затворете ги очите. Патувајте со мислите, визуализирајте и...

Женски парфеми кои посилниот пол никако не ги поднесува

Знаеме дека за вкусовите не вреди да се расправа, но би било добро да се откажете од овие...

Магичен трик што секој треба да го направи во својот дом: Еве зошто треба да чувате тегла полна со ориз во вашиот плакар

Од ова целиот дом ќе мириса прекрасно! Направете домашен озонер од ориз … За да го...

Парфеми со мошус – мирис на кој никој не може да му одолее

Со векови, мошусот е поврзуван со афродизијакот. Тоа е една од оние ноти која мириса на кожа,...

Мириси кои мамат насмевка: Еве кои мириси го поправаат расположението

Клучот за доброто расположение се крие во ова, тврдат стручњаците! Во денешно време темпото...

Време е за среќа: Разубавете си го денот со помош на овие совети!

Доколку се разбудивте нерасположени, не дозволувајте тоа да влијае на вашиот ден и...

Колку мириси можеме да почувствуваме? (ВИДЕО)

Низ животот поминуваме предводени со своите носеви. Буквално. Чувство за мирис можеби е едно...

Слободно испуштајте гасови во новите гаќи од кои ќе мириса прекрасно

Добри вести за оние кои постојано сакаат да испуштаат гасови. Сега може да купите гаќи,...