Таг:, , , , , , , ,

Ова е најзгодната жена на планетата: Оливиа Кулпо е новата модна икона! (ФОТО)

Американскиот магазин Максим ја објави листата на најзгодни жени на планетата, а младата...

Мис Jужна Африка e прогласена за Мис Универзум 2017

Помеѓу деведесет и две финалистки, Mис Јужна Африка, Деми-Ли Нел-Петерс, ја освои титулата Мис...

Мис Универзум го фати најзгодниот доктор на светот и секако тие се најзгодниот пар на светот

Веројатно се сеќавате на најзгодниот доктор на светот, тој пред некое време беше сингл и ја...

Прогласи погрешна убавица, па ѝ ја симнаа круната од глава

На синоќешното одржано финале за избор за Мис Универзум дојде до забуна каква ретко се...