Таг:, , , , , , , , , ,

На промоцијата на својата книга Мишел Обама се појави во никогаш попровокативно издание!

Поранешната прва дама се појави во неочекувано издание на промоцијата на својата книга...

Според Барак Обама ова се трите прашања кои треба да си ги поставите пред да стапите во брак

По речиси 26 години брак, поранешниот претседател на САД, Барак Обама станал вистински...

Инспиративни цитати и животни приказни на жените кои оставила силен белег во историјата

Во историјата, но и во секојдневието има многу инспиративни жени чии дела го промениле...

Канје Вест на Валентајн објави преку 50 фотогорафии од најиконските парови според него

Канје го искористи денот на вљубените, па кога главна тема на 14-ти февруари беше љубовта, тој...

Мишел и Малиа Обама во Мајами: Поранешната прва дама изгледа одлично во бикини и шорц

По заминувањето од Белата Куќа веруваме дека поранешната прва дама, 53 годишната Мишел Обама,...

Љубов како Барак и Мишел Обама – Овој пар ги рекреирал романтичните фотографии на претседателот и првата дама

Барак и Мишел Обама можеби повеќе не живеат во Белата Куќа, но тоа не значи дека ја изгубија...

Најдобриот совет на Мишел Обама за сите девојки

Мишел Обама претставува идол за многу девојки како во САД, така и ширум светот. Причината за...

Љубовта помеѓу Мишел и Барак Обама низ 15 фотографии

Заврши и вториот мандат на претседателот на САД, Барак Обама кој во историјата е запишан...