Таг:, , , , , ,

Проект Среќа: Проект за реконструкција и градење на домови на семејства со деца, кои живеат во тешки и нехумани услови

„Топол дом за сите“ е проект кој здружението Проект Среќа, го започна во декември 2019 година,...

Ова е човекот кој успеал да предомисли преку 200 луѓе да скокнат од мост и да си го одземат животот!

Цели 23 години, сообраќајниот полицаец од Калифорнија, Кевин Бригс патролирал на познатиот...

По стапките на својот татко: Синот на Стив Ирвин ја продолжува неговата мисија!

Популарниот Стив Ирвин, познат како „Ловецот на крокодили“, почина пред речиси 13 години...

НАСА ќе ја испрати првата жена на Месечината

Од 1969 до 1972 година во 6 мисии на НАСА наречени по грчкиот бог Аполон, 12 мажи успешно слетале на...

Наса ќе испраќа дрон за да го испитува потеклото на животот

Наса планира да испрати дрон наречен Вилинско коњче на Титан, најголемата месечина на...

Тату артистка која ги трансформира лузните од семејно насилство во прекрасни уметнички дела

За да разубавите нечие секојдневие не се секогаш потребни само пари. Потребна е и желба да ги...

„Еден тон, за насмевки милион“

Од недела, 24 декември, Македонската Филхармонија, како општествено одговорна институција,...

Историски момент: Првиот цвет во вселената!

Астронаутот Scott Kelly  на социјалните мрежи, како што секојдневно споделува моменти од...