Таг:, , , , , , , ,

Немој да се трудиш да им се допаднеш на луѓето – Некои не си се допаѓаат ни самите на себеси

Секој оној кој е љубоморен на човек кој ја пронашол среќата во некои нешта е некој кој би...

Еве што мислат децата за мажите со брада

Во студијата на др. Никол Нелсон од Универзитетот во Квинсленд, учествуваа 470 деца на...

Не биди маскота која е жедна за аплауз – Престани да се грижиш што ќе кажат другите

Ослободи се од грижата за тоа што ќе помислат другите за тебе, само така ќе ја имаш сета...

Кога сето ова ќе помине – Ќе бидеме ли подобри луѓе?

Овој вирус нѐ учи на многу нешта, секој ден не доведува пред ново искушение и ни поставува...

Препораки од Д-р Жан Митрев, како против коронавирусот? (ВИДЕО)

Д-р Жан Митрев го споделува своето мислење во врска со превенцијата против коронаворусот....

Жените откриваат кои делови од своето тело прават да се чувствуваат несигурни во себе

Ако и ти не сакаш некој дел од своето тело, еве доказ дека не си сама. „Знам дека не би требала...

Каков прв впечаток оставате според хороскопскиот знак?

Кога ќе запознаеме нова личност, првиот впечаток кој ќе го оставиме, но и ќе го добиеме за...

Размислете: Ако ТОЈ ги поседува овие 5 особини, воопшто не ве заслужува!

Здравата врска се темели на меѓусебното почитување и љубов. Проверете дали сте во врска во...

Џенифер Лопез ги советува жените: Мажите помлади од 30 години се бескорисни и не се за брак!

Доколку некогаш сте се обиделе да барате партнер преку некоја од многубројните апликации за...

Што мисли најпаметниот човек на светот за Доналд Трап?

Сега кога веќе Доналд Трапм е официјален кандидат за претседател на Републиканската...