Таг:, , , , , , ,

Најчестите заблуди околу трајната шминка – Што е и не е вистина?

Како и останатите третмани за убавина, и трајната шминка е процес околу кој постојат некои...

Митот за Хад и Персефона – Најубавата љубовна приказна за настанувањето на годишните времиња

Според грчката митологија, Персефона била најубавата девојка во која се вљубил Хад –...

Шест митови за оралниот секс во кои веруваат жените

Оралниот секс е уживање само за мажите, луѓето со чувствителни грла не можат да уживаат во...

5 факти за сексот кои можеби не сте ги знаеле

За сексот постојат многу митови, но за среќа постојат доволно истражувања кои многу успешно...

Орален секс: 5 митови во кои веруваме, а не се вистинити

Порно филмовите од седумдесеттите, како и понатамошниот развој на порно индустријата...

8 најголеми заблуди за сексот

Ова се осумте најголеми заблуди за сексот: 1. Што поголем – тоа подобро Големината на...

8 заблуди за фарбањето на коса во кои се уште веруваме

Прамени, менување бои, криење на бели влакна- понекогаш се прашувате дали сакате трајно да ја...

5 најголеми лаги за браковите во кои нема секс

Дали браковите во кои нема секс се осудени на пропаст или брачниот однос без интимности може...

Топ 6 митови за срамните влакна на меѓуножјето

Срамните влакна заштитуваат од сексуално преносливи болести Всушност е спротивно –...

Не наседнувајте: Ова се најпознатите митови на интернет

1.    Мемиња Во ера на социјални мрежи и хистерично повеќекратно објавување на популарни...

5 неточни митови за бракот

Ако верувате во лажните митови за бракот како и за емотивното врзување со само една личност,...