Таг:, , , ,

АРТАН ЛИЛИ ОД БЕЛГРАД ЌЕ НАСТАПАТ ВО МКЦ НА “ОВДЕ Е ДОБРО“

Во рамки на “Овде е Добро“ – настан посветен на независната музичка сцена, во Младинскиот...

Култните „Бој Харшер“ во Скопје!

Едно од најголемите имиња на електронската „dark wave“ сцена, култните „BOY HARSHER“, доаѓаат во...

Славенички концерт на Електрични Оргазам во МКЦ на 26.03.2020 година

Бидејќи без оргазам сепак нема ништо, Авалон Продукција со задоволство ви најавува...

Италијанскиот бенд со британски вкус – „New Candys“ во Скопје!

Новата, прогресивна музичка сензација, алтернативниот италијански бенд „New Candys“, доаѓа во...

Најдоброто од македонската рап сцена на првиот соло концерт на ЛД Пистолеро

Во рамки на 21. издание на фестивалот Таксират вчеравечер во Младинскиот културен центар се...

Утре започнува шестата ПИН Музичка конференција во рамки на 21-то издание на ТАКСИРАТ

Утре со шестата ПИН Музичка конференција и шоукејс фестивал 2019 ќе се отвори 21-то издание на...

На 1-ви декември ќе се одржи првиот соло концерт на скопскиот рапер ЛД Пистолеро во МКЦ

Оваа година стартува Таксират број 21, со шестата ПИН Музичка конференција и шоукејс...

Дел од атмосферата на првиот соло концерт на македонскиот бенд Фанк Шуи! (ВИДЕО)

На 29. март во Младинскиот културен центар, се одржа првиот солистички концерт на...

FUNK SHUI LIVE AT MKC! Прв соло концерт на 29.03.2019

Со големо задоволство Авалон Продукција го најавуваат следниот значаен концертен проект....

Концерт на Тom Odell во Скопје oваа среда во МКЦ!

Музичката сензација на новата генерација, вонсериски талентираниот и наградуван британски...

Денес, по 7-ми пат ќе се одржи манифестацијата „Роденден“ во МКЦ со многу интересни содржини!

Оваа година, по 7-ми пат ќе се прославува манифестацијата„РОДЕНДЕН на уметноста“, со голем...

Британската амбасадорка во Македонија официјално го отвори фестивалот PLAYUK АRCADIA 2018 во Скопје

По големиот успех на јавното предавање и работилницата со Форензик Архитектура во...

55 години од катастрофалниот земјотрес – МКЦ за Скопје, 26.07.2018 година

55 години од скопскиот катастрофален земјотрес. МКЦ за Скопје е настан кој нѐ потсетува на...

Здравко Дејановиќ, Македонецот кој ги искачи Монт Еверест, К2 и Анапурна со промоција на книга за возбудливата и опасна авантура

Здравко Дејановиќ, единствениот Македонец кој има искачено три хималајски врва ја имаше...

Како 8 слепи лица искачија три македонски врва и изодеа 50 километри? „Очи“ победник на фестивалот за планински филм „Ехо“

„Да можев, би Ви ги дала моиве очи барем на момент за да видите што успеавте да...

Возбудлив трајлер за престојното осмо издание на ЕХО – Фестивал на планински филм

Љубовта кон природата и авантурата, истражувањето на планините, карпите, скијањето,...

Светскиот ден на астероидот ќе биде обележан овој петок во МКЦ

Овој петок со почеток во 20:00 часот во МКЦ-Скопје, ќе се прослави „Светскиот ден на...