Таг:, , , , , ,

Кои 3 работи ги избегнува Џенифер Лопез, за да изгледа толку младолико?

Ако постои ѕвезда за која со сигурност можеме да кажеме дека годините ништо не и можат, тогаш...

15 мисли на Ернест Хемингвеј кои ќе ве натераат да размислите

Ернест Хемингвеј преку својот стил на пишување го потресе светот на литературата. Овој...

Редовниот секс не прави младолики

Редовниот сексуален живот влијае позитивно на расположението, ги намалува болките и го...

Археолозите во Кина го откриле „еликсирот на младоста“?

Секој посакува да го има еликсирот на младоста. Археолозите пронашле таков токму во Кина....

48 години од смртта на Коко Шанел: 5 легендарни изјави кои секоја жена треба да ги запомни!

Французинката Габриела Бонур „Коко“ Шанел го напушти овој свет на 10. јануари, пред 48 години....

Овој напиток е еликсир на младоста. Пригответе го дома! (РЕЦЕПТ)

Ви претставуваме напиток кој се прави од исклучиво здрави и хранливи состојки кои ги имате...

Моќен напиток кој ве подмладува, а се приготвува за само една минута! (РЕЦЕПТ)

Овој рецепт за моќно фрапе кој благодарние на незаменливите антиоксиданси е одличен оброк...

Рецепт: Еликсир на младоста и убавината! Направете го овој сок од само 2 состојки

Доколку сакате да изгубите килограми и да го одржите своето тело во совршена форма,...

Погледнете како изгледала Меланија Трамп во младоста, пред естетските корекции

Америка во својата историја никогаш немала прва дама слична на Меланија Трамп! Згодна, убава...

Бали Бег не бил отсекогаш толку убав, а оваа фотографија е доказ за тоа!

Секој од нас има некоја фотографија која би сакал да ја скрие од сите. Еден од најпопуларните...

Никој не би ја погледнал! Вака изгледала Ким Кардашиан на 17 години

Ким не признава дека има корекции на своето лице, но сега тоа јасно се гледа. Крис Кардашиан...

Шерон Стоун ги откри тајните за својот младешки изглед

Холивудската ѕвезда во својата 59-та година воодушевува со својот младешки изглед и убавина....

Сега имаат над 100 години, но како изгледале во младоста?

Во оваа сентиментална серија наречена „Лицата на векот“ (Faces of Century)  фотографот Jan Langer...

10 работи кои ги прават мажите среќни

1. Пријатели Иако пријателите се еден од клучните елементи за среќа, разликите се појавуваат...

Откријте како ќе изгледате за 15 години од сега

И покрај тоа што повеќето жени, па и мажи, се трудат да ја задржат својата убавина што...

МАЈКИ НА ДЕТЕКТОР ЗА ЛАГИ: Каква била нивната младост, какви лудории правеле и какви тајни кријат од своите деца?

Ова видео направено од Distractify ни открива многу интересни тајни, за тоа што сакаат да знаат...

Денеска се Младенци, празник на младоста и љубовта

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 9 март. Денеска е Четириесет...

Жената која ќе ни го открие еликсирот на младоста, има 71 годинa, а личи на 30!

Нејзината мајка и баба умираат од рак на дојка на 47 и 36 годишна возраст. Во нејзиното...