Таг:, , , , , , , ,

Кит и го враќа телефонот на жената откако таа ненамерно го испушта во водата

Ова претставува лекција во љубезност, зар не? Станува збор за китот кој стана спасител на...

Секојдневни навики кои можат да бидат причина за појава на акни

Акните се чест проблем со кој се соочува популацијата. Секојдневно на пазарот се појавуваат...

Се јавил во полиција и нарачал храна од Мекдоналдс

5 годишно дете од американската сојузна држава Мичиген се јавило во полиција и нарачало...

Овие 3 хороскопски знаци се зависници од мобилниот телефон

Во денешно време технологијата е сѐ поприсутна во нашето опкружување, а нејзиниот развој...

3 корисни апликации кои ќе ги бројат калориите наместо вас

Популарни и многу корисни, апликациите кои мерат калории може да бидат ваш најдобар...

Не го ризикувајте вашето здравје! 5 највалкани предмети кои ги допираме секојдневно

Сите се плашат од болестите кои се пренесуваат преку фекалиите, но даските на ВЦ шолјите...

Отстранете ги гребнатините на телефонот на овој начин!

Мобилните телефони се многу чувствителни и можат бргу да се изгребат. Доколку на вашиот...

6 знаци дека си зависен од својот мобилен телефон: Осуди се да провериш!

Зависник од мобилен телефон… Напад и паника доколку на кратко време останете без вашиот...

Алармантен процент на возачи пишуваат на својот смартфон додека возат!

Дури 46% од луѓето пишуваат на својот смартфон додека возат, што е навистина алармантна...

Сите ја правиме оваа грешка кога го полниме телефонот и ја уништуваме батеријата (ВИДЕО)

Погледнете која грешка ја правите додека го полните телефонот која може да ја оштети...

Од што сте зависни вие? Huawei во новата реклама ни покажува што се крие зад зависноста од телефони

Huawei во новата кампања #AddictedToYou ни ја покажува реалноста зад зависноста од телефоните. Не сме...

Фотографии кои покажуваат што ќе се случи доколку останете без вашиот мобилен телефон

Removed или Отстранет е интересен проект на фотографот Ерик Пикергрил кој има за цел да ја...

Што не е во ред со ова момче? Ретко кој може да забележи

И по подолго гледање на фотографијата, многумина не можат да сфатат што не е во ред со...

9 неверојатни факти за мобилните телефони

Првиот мобилен телефон бил MOTOROLA Dyna TAC 8000X Првиот мобилен бил измислен во 1983 година од Мартин...

7 најбитни работи при купување на смартфон

  Купувањето на нов мобилен телефон не е лесна одлука. Посебно што на располагање ни се три...

Шеик од Дубаи плати 2 милиони евра за телефонски број

Еден бизнисмен плати повеќе од осум милиони дирхами (околу два милиони евра) за број на...

Фото: Еве што пропуштил ѕверејќи се во мобилниот

Што и да гледал човеков на неговиот мобилен телефон сигурно не е поинтересно од реалноста...