Таг:, , , , , , , , , , ,

Која тиара ќе ја носи Меган Маркл на венчавката со принцот Хари?

Изборот е голем, но вистинското прашање е дали воопшто ќе носи тиара.  Свадбата е само за два...

Очила за сонце кои ги носи секоја модерна девојка оваа сезона

Ретро cat-eye обликот и малите рамки од 90-тите, ги гледаме насекаде уште од минатото лето, а...

10 работи за на работа кои задолжително треба да ги имате во вашиот плакар до 30-тата година

Да бидеме реални, поголем дел од времето го поминувате на работа, а веќе до 30 години треба да...

Ова се патиките со кои се опседнати сите кул девојки во моментов

Трендовите се менуваат многу често, а не се исплати секогаш да вложите многу пари во тренди...

Ова е зимскиот моден тренд кој продолжува и оваа пролет

Сигурни сме дека едно од најчестите прашања кои си го поставуваат жените е Што да облечам?!...

Тренди начини за како да ја носите ултра модерната фармерска јакна

Фармерската или тексас јакна е една од омилените парчиња облека на бројни трендсетери, кои...

Прекрасната Гал Гадот е новиот амбасадор на Рибок

Гал Гадот се чини дека може да се види каде и да се свртиме. Беше презентер на Златните...

Инспирација за пролетни модни парчиња во два тона за шик изглед

Оваа пролет ќе бидат застапени колоритни модни парчиња, а доколку сакате да бидете во тренд...

Оваа е бојата која оваа пролет ќе доминира во шминкањето

Виолетовата ќе биде бојата на ова пролет.  Вообичаено ја нанесуваат на очните капаци, но...

Ова се моќните чевли кои ги носат Кејт Мидлтон и Меган Маркл

Кралските снаи докажуваат дека овој пар чевли е задолжителен во кралскиот гардеробер. ...

Ова е новиот тренд на бојадисување во домот

Иако бојадисувањето на ѕидови во темни бои беше тренд и многу луѓе го практикуваа, врeме е ...

Коса со боја на розева лимонада е новиот моден тренд

Многу девојки кога сакаат да направат некаква промена кај себе, ја бојадисуваат својата...

20 најгламурозни кралски свадби низ годините

Многу богати семејства можат да си дозволат гламурозни свадби и прослави, но ова се кралски...

51 годишната Вера е двојничка на ѕвездата Рита Ора, но кој кого копира?

Рита Ора се проценува дека вреди 20 милиони фунти, има пријатели од А-листата и повеќе број...

Гламурнозни и со бели ружи, ѕвездите испратија порака од црвениот килим на Британските музички награди

Вчеравечер се одржаа Британските музички награди, а очекувано на црвениот килим поминаа...

Веѓите во форма на рибина коска се новиот моден тренд

Во 2017 година владееја чудните трендови за веѓи, а доколку мислите дека тој тренд остана во...

Модно изненадување: За овие хеланки мислевме дека никогаш нема да се вратат во мода

Во својот плакар задолжително треба да имаме фармерки, црни тесни кожни панталони, но,...

Прекрасни комбинации со црвени чизми

Популарноста на црвените чизми од година во година расте. Доколку ви здосади да ги носите...

Каква порака испрати Војвотката Кејт со нејзиното вчерашно појавување на BAFTA наградите?

Војвотката на вчерашното доделување на BAFTA наградите во Royal Albert Hall  во Лондон се појави во...

Oвие бои на чевли ќе бидат пролетен тренд

Во претстојните месеци, во мода ќе се врати трендот кој најголемата слава ја доживеа во...