Таг:, , , , , , , ,

6 модели на панталони кои ќе се најдат на врвот на модната листа за оваа сезона

Овие модели на панталони ќе доминираат оваа есен Тешко дека ќе можеме да се простиме со...

Ретро фризурата која оваа есен ја обожаваме

А она што особено ни се допаѓа кај неа е што е исклучително лесна за одржување Иако летото е...

Направи сам: Ѕидна ламба која ќе го осветли и збогати просторот (ВИДЕО)

Ако сакате да ги осветлите терасата или ентериерот на вашиот дом, можете многу лесно да...

Фризура идеална за модерни мажи кои сакаат да остават впечаток

Оваа фризура со средна должина е идеална за мажи кои се модерни, сакаат да изгледаат...

Денес започнуваат Мајските оперски вечери кои за прв пат ќе се отворат и затворат со „Аида“

Операта „Аида“ на Верди, годинава за првпат ќе ги отвори и затвори Мајските оперски вечери,...

Јапонците се надминаа себе си со овој ултра луксузен шики шима воз

Кога зборуваме за Јапонија, покрај останатото не може а да не стане збор за нивните ултра...

Црква трансформирана во модерна куќа, а резултатот е прекрасен објект

Интересна трансформација од црква во прекрасна модерна куќа. Локацијата е во Чикако, а Linc...

Иновативна бања во облик на хамок, го носи уживањето на друго ниво

Сплет од иновација, технологија и уметност е оваа бања во облик на хамок, креирана за целосно...

Нов вид на мебел на пазарот – ,,Паметен мебел”

При бирање место за живеење, комфорот е најважното нешто по кое трагаат сите. Големите...

Метрото Tunnelbana во Стокхлом е вистинско уметничко дело

Метрото во Стохлом, кое се вика Tunnelbana се смета за едно од најдобрите во светот. Зашто е тоа...

Видео: Создавањето на графитот со ликот на Живко Поповски #ГОСакамГТЦ

Во недела на 26.04.2015 година, Центар ќе го даде својот конечен одговор на референдумот за...

Предлог комбинација: Бидете модерни и несекојдневни за вечерните излегувања

Иако малиот црн фустан е класика, сепак од време на време треба да се размрдаат работите. За...

Импозантна планинска вила во Канада

Резиденцијата Lakecrest  е импозантна планинска вила во Вислер, Канада. Изградена е на карпа...

Догодина ќе патуваме со вакви возови!

Во август наредната година треба да пристигне првата од вкупно шесте патнички железнички...

Моден тренд: Шик очила за сонце

Иако сонцето срамежливо ѕирка од зад облаците, а дождот сака да не разубеди дека не иде лето,...