Таг:, , , , , , , , , , , ,

Ив Сен Лоран за есен/зима 2019: Црна доминација за беспрекорна елеганција! (ФОТО)

Познатата француска модна куќа Ив Сен Лоран ја прикажа на модната недела во Париз најновата...

Прада колекција пролет/лето 2019: Футуристичка женственост!

Мјуча Прада ја потврди својата репутација на дизајнер кој ги поставува трендовите со...

Gucci во есенската кампањата не води на улиците во Токио

Користејќи го Токио како позадина во оваа модна бајка, фотографот Алесандро Мишел уште...