Таг:, , , , ,

Време е за најомилениот летен тренд – СЛАМЕНИ ШЕШИРИ

Една од главните причини поради која го обожаваме летото се модните додатоци кои ги има на...

(ФОТО) Тренд моделот на ташни кои одвај чекаме да ги носиме ова лето

Овој модел на ташна ќе биде главен тренд ова лето Во модните колекции на популарните модни...

Оваа пролет враќање на модниот додаток од ’60-тите кој нема да му се допадне на секого

Нема да останете незабележани Постојат неколку модни и стилски трикови кои можат да ги...

Жежок моден тренд – Хулахопките кои го освоија модниот свет

Овој модел на хулахопки апсолутно ги освои модните следбенички Gucci хулахопките во црна и...

Гламурозен моден додаток кој ќе го направи вашиот стајлинг повпечатлив

Ова е најпопуларниот моден додаток за оваа сезона  За сезоната на забави, светки и огномети...

По што се разликуваат дамите и жените без вкус? Естетски детали кои се исклучително важни

Дамите кои имаат стил никогаш нема да ги направат овие модни грешки Кога ќе споменеме...

Клучот е во деталите: Најактуелните модни додатоци за оваа есен!

Некои се вратија од деведесеттите, а некои штотуку го завзедоа своето место на модниот врв...

Ова се најпопуларните фризури за оваа сезона

Ниедна девојка нема да им одолее.. Модниот месец е зад нас и трендовите се веќе поставени....

Беретка – апсолутен хит моден додаток за оваа есен

Доколку се прашувате како оваа студена сезона можете да носите фризура и капа која притоа...

Сите девојки „полудеа“ по оваа ташна

Модниот додаток кој ќе биде насекаде оваа сезона. Уличниот стил во текот на светската Модна...

Како да носите леопард принт оваа есен? (ФОТО)

Леопард принтот повторно во мода. Веќе неколку есенски сезони по ред тој е модна класика и се...

Овие чизми ќе ги носиме во претстојната сезона! (ФОТО)

Сега е времето да се подготвите себеси за студеното време кое ни доаѓа. Наскоро...

Модни додатоци кои ќе ви отворат апетит! (ФОТО)

Ви претставуваме колекција на торбички за кои не сме сигурни дали сакаме да ги носиме или...

Инстаграм тренд: Романтичен моден додаток кој ќе ја разубави вашата фризура!

Траките и марамите за коса ова лето се омилениот моден додаток на сите трендсетерки. Не е ни...

Лето во точки: Вака се носи точкастиот дезен оваа сезона! (ФОТО)

Познатите девојки не се откажуваат од популарниот принт кој владее со улиците на светските...

Зошто не треба да носите бел градник под бела маица?

Ако мислевте дека белиот градник се носи под бела маица, се лажете, еве и зошто! Ова е прашање...

Ставете марама на вашата коса за модерен изглед ова лето! (ФОТО)

Марама која ќе ја комбинирате во своите фризури е задолжителен моден додаток ова лето. Без...

Овие 3 хороскопски знаци имаат најдобар стил: Дали сте меѓу нив?

Како и во секое друго поле во животот, ѕвездите имаат влијание и врз нашиот вкус. Поради тоа,...

Ова е најпродаваниот модел на фармерки за оваа сезона: Дали ви се допаѓа?

До неодамна најпопуларен џинс беа „skinny“ фармерките, но во последно време жените најмногу...

Енергични во жолто – хит боја за оваа сезона!

Оваа пролет зачекорете барем во една модна креација која ја содржи жолтата боја. Оваа топла...