Таг:, , , , , , ,

Тие се безвременски: Модни трендови кои секогаш се враќаат

Иако ни се чини дека модата донесува мноштво иновативни трендови, таа всушност само ги...

Како треба да изгледа деловна дама – АМАЛ КЛУНИ повторно одржа модна лекција

Елегантна, женствена и модерна – познатата адвокатка никогаш не разочарува со своите модни...

Моден погодок или утка? Викторија Бекам шокира со своите стајлинзи

Некогаш ја напаѓаа дека се облекува премногу едноставно, познатата дизајнерка направи...

Модни комбинации за дами над 40-тата: Како да изгледате префинето, модерно и во тренд

Овие модни комбинации би изгледале перфектно, женствено но пристојно! После 40-тата година...

Апсолутен моден тренд: КОЖНИ ПАНТАЛОНИ – еве како да ги носите како трендсетерките

Кога есента ќе затропа на вратата јасно е дека доаѓа време за кожната гардероба Јакните од...

Есенски бои кои никогаш нема да излезат од мода – дали ги имате во вашата гардероба?

Некои можете да ги носите посебно, а некои да ги комбинирате меѓусебно. Ова се боите кои...

Војвотката Кетрин Мидлтон величествена во традиционалниот стил на Пакистан

Кралската припадничка воодушеви во секој поглед Кејт Мидлтон и Принцот Вилијам отпатуваа...

Директно од париските улици: Како трендсетерките носат ПЛИСИРАНО здолниште

Плисираното здолниште не само што нема намера да слезе од тронот на трендовите, туку и во...

Плетени фустани – идеално модно парче за студените денови

Апсолутно сме „опседнати“ со нив.. Ако во текот на зимските месеци избегнувате да носите...

Оваа есен ја обожаваме оваа модна комбинација – Топол џемпер и здолниште

Избирањето на идеална комбинација за променливото есенско време може да биде вистински...

Моден тренд: Нежни и женствени детали на блузите и фустаните оваа есен

Трендот од ’80-тите се враќа повторно и сите го обожаваат! Во новите колекции оваа есен...

Омиленото зимско модно парче РОЛКА – еве како да ја комбинирате оваа сезона

Ова парче гардероба не само што секогаш е во тренд во студените месеци, туку е и совршено...

Никој не очекуваше дека токму ОВА модно парче ќе биде ин оваа сезона

Светски дизајнери едногласни: Ова модно парче ќе биде тотален хит оваа сезона Анималниот...

Сè што ви е потребно за извонреден стајлинг: Неопходно парче облека кое ги освои љубителите на модата! (ФОТО)

Овој модел беше актуелен минатата година. Но бидејќи љубителите на модата беа воодушевени...

Нов моден хит: Вака изгледаат патиките кои ги освоија срцата на сите блогерки! (ФОТО)

Ги нарекуваат гломазни, грди и патики на татковците, но тие без разлика на сето ова се...

Каде и да се појави, сите го копираат нејзиниот изглед: Модни комбинации на Блејк Лајвли кои воодушевуваат!

Блејк Лајвли (31) важи за една од најстилизираните холивудски актерки, а нејзиниот стил е...

Селин Дион уште еднаш докажа дека е вистинска модна икона!

Погледнете како Селин Дион носи Гучи, Маноло Бланик и други познати брендови во иста модна...

Овие 10 модни комбинации се вистински избор за летните денови

Во потрага сте по женствен летен стајлинг кој не подразбира само памучна маичка и раток...

Што се носеше на улиците на Париз во текот на неделата на висока мода? (ФОТО)

Неделата на висока мода во Париз заврши вчера, а ова се најдобрите модни комбинации на...

Предлог есенски модни комбинации

Ви претставуваме неколку есенски модни изгледи кои ги вклучуваат  дел од најактуелните...