Таг:, , , , , , , , , , , ,

(ФОТО) Најубавите целосно БЕЛИ модни комбинации идеални за летни жештини

Со раскошното шаренило во природата, силното сонце и високите температури, на сцена доаѓаат...

(ФОТО) Романтични и женствени – Како трендсетерките носат фустани со карнери

Омилениот тренд за оваа сезона на кој не можеме да му одолееме Фустаните со карнери се...

(ФОТО) Ова лето ќе биде во знакот на ПОРТОКАЛОВАТА – Бојата која ќе царува со модниот свет

Ова лето ќе биде во знакот на портокаловите тонови После едноставните нетурални тонови кои...

(ФОТО) Облека која ќе направи секој маж да затрепери

Нити премногу провокативно, нити премногу конзервативно.. Не ви се потребни премногу скапи...

(ВИДЕО) Како да направите обичната летна маица да изгледа скапо и модерно

Совети од популарната модна блогерка Камила Коелјо. Широката маица на кратки ракави е парче...

(ФОТО) Модните комбинации во овие 3 бои секогаш изгледаат отмено и гламурозно

Бојата на облеката која ја носите ите како може да ви даде луксузен и отмен изглед без оглед...

(ФОТО) Стилско фијаско – Ова се најлошите модни комбинации

Точно е дека за вкусовите не се дискутира и во модата е се дозволено, но некои парчиња...

(ФОТО) Дали ќе му одолеете? – Моделот на фармерки кој ќе биде насекаде оваа пролет

Доколку веќе не ги поседувате во вашиот плакар, време е да си набавите пар, затоа што овој...

(ФОТО) Пастелни нијанси – Не можеме да се откажеме од нив ниту оваа пролет

Пастелните нијанси во фокусот на трендовите и оваа топла сезона Оваа пролет ќе биде во...

(ФОТО) Бели фармерки – Задолжително модно парче за топлата сезона

За совршен пролетно-летен стајлинг, белите фармерки ја имаат главната улога Во модниот свет,...

Моден Фенг Шуи – Облека која создава лоша енергија

Кои парчиња облека можат да влијаат врз вашата енергија и да направат да се чувствувате лошо...

(ФОТО) Новиот омилен пролетен тренд на дамите – „Машки“ одела

Трендот кој владее веќе неколку сезони оваа пролет повторно на врвот. Oversized оделата се...

(ФОТО) Пролет во знакот на ЖОЛТАТА боја – Бојата на позитивата и оптимизмот

Оваа пролет жолтата боја ќе доминира во модниот свет. Жолтите парчиња ќе внеза позитива и...

Ова се главните модни трендови за ПРОЛЕТ 2020

Асиметрија, розова и крем боја – Пролетните модни трендови ни најавуваат доста забавни...

Французинките одбраа – Најпопуларниот модел на фармерки кој морате да го имате

Нивните модни избори се непогрешливи. Французинките се дефинитивно врвни познавачи на...

(ФОТО) Жолтата боја оваа пролет ќе доминира со модниот свет – Еве како да ја носите

Ви споделуваме стилска инспирација како да ја носите бојата која ќе ја одбележи оваа пролет...

(ФОТО) Лежерни модни комбинации во кои ќе уживате да бидете дома

Додека трае вирусот, овие модни комбинации ќе направат да го обожавате времето поминато во...

Бело од глава до пети – Симбол на елеганција и луксуз

Целосно белите модни комбинации даваат посебна доза на елеганција и префинетост Бело од...

(ФОТО) Искинатите фармерки повторно помеѓу најактуелните трендови

Овој кул тренд повторно се враќа на модната сцена За оваа пролет ни пристигнува омилениот...

Целосно црни модни комбинации со кои никогаш нема да погрешите

Без разлика дали се работи за дневен или вечерен изглед, ‘all black’ модните комбинации се...