Таг:, , , , , , , , , ,

Која е моќта на кафените очи?

Кај луѓето може да се забележат неколку видови на бои на очите и повеќе нивни нијанси. Но,...

Девојките од PowerHouse Pilates во урбана фотосесија: Моќ, самодоверба и совршено обликувани тела!

Модерното општество во кое живееме е полно со стресови и хаос. Секој од нас го бара својот...

Мажи, сте слушнале ли за Наполеонов комплекс?

Според некои преданија, Наполеон нискиот раст го компензирал војувајќи. Наполеновиот...

Зошто детството денес трае до 30-тата година?

Размислете за постарите генерации (луѓето родени пред 1979.) кога имале 25-30 години. Тие важеле...

10 знаци дека станува збор за многу интелигентна жена!

Интелигентната жена одлучува при изборот на маж врз основа на комплиментите кои ги добила,...

Девојките од PowerHouse Pilates порачуваат: „Овој ден нека ви биде потсетник дека грижата за себе и своето тело е основа на сѐ во животот“

На денот на жената, 8. март, акцентот го ставаме на силните жени кои знаат како да се грижат за...

3-годишно девојче инспирирано од моќни жени создава интересни фотографии!

Иако има само 3 години, Скаут Пенелопе веќе поседува импресивен арсенал од моќни жени кои за...

Икони на стилот: Британки кои засекогаш го променија лицето на модата!

Во морето на секогаш променливи трендови и „инфлуенсери“, некои икони остануваат секогаш...

10 цитати од моќниот Конфучие: „Ако ве озборуваат позади грб, тоа значи дека сте пред нив“

Конфучие е роден 551. година п.н.е. Ги учел луѓето за правдината, искреноста, правилата на...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (26 НОЕМВРИ – 02 ДЕКЕМВРИ 2018)

Овен             Разумот е на прво место. Практично размислувате, вредно...

Како тибетскиот хороскоп ја открива вашата карма?

Од првите цивилизации, до ден денес, луѓето се обидувале да дознаат што носи иднината....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (13 НОЕМВРИ, 2018)

Овен   На работа и понатаму добро ќе ви оди. И не само добро, ќе ги зголемите контактите и...

По 100 години чекање, ова е најмоќниот ден во ноември! Направете го ОВА и ќе ви се исполнат сите желби

Единаесеттиот ден од единаесеттиот месец вибрациски е секако силен, а бидејќи се наоѓаме во...

Вештерски котел – растенија кои имаат магична моќ

Уште од древните времиња растенијата имале многу важна улога во лекувањето и заштитните...

Нивниот збор е секогаш последен: Ова се четирите најмоќни хороскопски знаци

Кога се вели дека нешто е „запишано во ѕвездите“ најчесто се мисли на идните случувања и...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (15 ОКТОМВРИ – 21 ОКТОМВРИ)

Овен Многу задачи ве очекуваат во текот на целата недела, затоа најдобро е да си направите...

Што навистина мислат жените кога зборуваат дека сакаат џентлмен?

Немаме нерално високи очекувања. Навистина не. Кога ќе чуете како зборуваме дека сакаме...

Која е разликата помеѓу искрени и лицемерни луѓе?

Живееме во време во кое е навистина тешко да препознаеме кој е искрен, а кој лицемерен. Сѐ...

Ова се трите најголеми стравови на мажите кои никогаш нема да ви ги признаат

Мажите секогаш се трудат да се покажат како храбри, заштитнички настроени и без никакви...

Утре е Велики Четврток: Првото боено јајце има волшебна моќ- еве што да направите

Утре е Велики четврток, ден кога се фарбаат велигденските јајца. Сега се наоѓаме во...