Таг:, , , , , , , , ,

По чекорите на мама: Ќерката на Моника Белучи – Дева Касел во нова D&G кампања

Фотографии од снимањето на новата реклама на италијанската модна куќа на која Моника Белучи...

(ФОТО) Моника Белучи блесна во полн сјај во чипкана тоалета на филмскиот фестивал Таормина

Моника Белучи ги украде сите погледи на филмскиот фестивал Таормина во придружба на...

Моќна класична женственост: Моника Белучи во црно одело на модна ревија во Париз

Една од најубавите жени во светот, Моника Белучи е една од оние модни икони која најдобро...

Моника Белучи: За мене стареењето значи станување подобра

„Првото дете го родив на 40, а второто на 45, и никогаш не би сакала повторно да имам 20 години.“...

Фотографии од Моника Белучи кои може да ги гледаме без престан

Раскошна, боженствена, прекрасна… Дури и најубавите жени ја губат битката со времето, но...

Само Моника Белучи може да изгледа заносно во ваков стајлинг во петтата деценија од својот живот

Италијанската убавица ги остави сите без зборови  Моника Белучи е без сомнение една од...

Најголема трансформација во нејзината кариера: Моника Белучи ја скрати косата и изгледа сосема поинаку!

Моника Белучи се нашла пред објективот, а потоа и пред малите екрани уште на 20 години кога...

Моника Белучи во Венеција со партнерот Николас! (ФОТО)

Во март оваа година дознавме дека италијанската убавица, 54-годишната Моника Белучи веќе...

Моника Белучи и во тренерки изледа елегантно! (ФОТО)

Таа е нашиот вечен пример кога станува збор за став, појава, држење и стил. Моника и на 54...

Ќерката на Монка Белучи (14) стана модел: Погледнете како изгледа! (ФОТО)

Дева досега имавме прилика само да ја видиме на папарацо фотографиите од одморот на кој беше...

Навистина личи на нејзината мајка: Конечно знаеме како изгледа ќерката на Моника Белучи! (ФОТО)

Моника Белучи важи за една од најубавите жени во светот и оваа титула ја носи со децении....

15 инспиративни цитати на Моника Белучи

Изгледот и талентот кој го поседува легендарната италијанка Моника Белучи ги искористи на...

Винсент Касел и неговата млада сопруга потврдија дека ќе станат родители!

Винсент Касел и Тина Кунаки по четири месеци брак, ја потврдија веста дека ќе станат...

Моника Белучи го промени личниот опис: Погледнете како изгледа сега!

Моника игра една од главните улоги во новата сезона на популарната француска серија....

Моника Белучи ја замени со 30 години помлада манекенка. Погледнете ја девојката на Винсент Касел

Познатиот француски актер Винсент Касел не ја крие својата љубов. Поранешниот маж на една од...

Сите тајни на Моника Белучи: 11 факти кои не сте ги знаеле за убавата Италијанка

Една од најсексипилните жени на сите времиња кои не подлегнале на хируршки интервенции,...

Грациозната Моника Белучи блесна во црвен фустан во Париз

Црвените парчиња облека претставуваат најдобар избор кога сакате да привлечете внимание....

Моника Белучи ги воодушеви фановите со фотографија од почетокот на кариерата

Италијанската актерка Моника Белучи е една од најубавите жени на светот, иако е во шестата...

Моника Белучи во жешка секс сцена во “Mozart in the Jungle”!

Моника Белучи минатата година се најде во центарот на вниманието откако стана...

Најубавите цитати од Моника Белучи за љубовта и животот

Иако е позната по занесните облини и безвремената убавина која се спротивставува на...