Таг:, , ,

6 најубави мостови во светот! (ФОТО)

Повеќето мостови, ја имаат својата основна функција, односно да нѐ пренесуваат од една на...

Ова е човекот кој успеал да предомисли преку 200 луѓе да скокнат од мост и да си го одземат животот!

Цели 23 години, сообраќајниот полицаец од Калифорнија, Кевин Бригс патролирал на познатиот...

Тинејџерка помага при спречувањето на самоубиства лепејќи мотивациски пораки

Пејџ Хантер е 18. годишна девојка од Англија, која оди на училиште, а во слободно време работи...

3 ефикасни вежби кои гарантираат струк како на светските супермодели

Сакате тенок струк за да ве соберат омилените фармерки или костим? Ако се чувствувате добро...

Архитектонско чудо: Овој мост во Виетнам е неверјатен, а нема да верувате од што е направен!

Мостот во златна боја кој го држат две огромни камени раце е отворен на планината Ба На во...

Што не е во ред со оваа фотографија? Еден детал, а ретко кој може да го забележи!

Погледнете ја добро фотографијата и обидете се да воочите што не е логично на неа. На неа...

Стаклен мост во Кина влезе во Гинисовата книга на рекорди

Мостот од стакло висок 120 метри на работ на еден амбис на југозападот на Кина влезе во...

Би се осмелиле ли да зачекорите на овој мост?

Познатиот Carrick-a-Rede мост од јаже е лоциран во Ballintoy, областа Antrim, во Северна Ирска во близина на...

Пештерата со три моста во Либан која се претвора во магичен водопад

Водопадот Батара Џорџ е еден од најубавите во светот. Пештерата со три моста, вистинско чудо...

Црно бели фотографии трансформирани во боја, од изградбата на најголемите светски обележја

Ова се едни од најзначајните светски обележја, во времето на нивната конструкција и...

Фотографка поминала часови чекајќи на мост за да направи совршени фотографии

Најдобрите фотографии се оние кои се спонтани, кои доловуваат момент од секојдневието, а тој...

Страшен мост во Јапонија! Дали би го поминале?

Ако не сте обожавател на возот на смртта, не ви го препорачуваме и преминот низ овој мост Eshima...

Неверојатно популарен: Стаклениот мост во Кина го посетуваат толку многу туристи, па мора да биде затворен

Бројот на туристи кои што сакаат да го посетат кинескиот стаклен мост станал толку голем,...

ФОТО: Светот полуде по новото кинеско чудо

Трендот кој изминатите година ја зафати Кина, е насочен кон мостовите кои остават без здив. А...

Холанѓаните направиле воден мост кој ги руши законите на физиката

Има многу необични работи низ светот и неверојатна е креативноста на човекот во создавањето...

Фотографии од највисоката точка на Golden Gate Bridge, од кои ќе ви запре срцето

Има многу авантуристи кои се фотографирале на многу необични места, на што им се...

Дали е ова најубавиот понтонски мост на светот? (фото)

Областа Хубеи во централна Кина може да се пофали од најубавите понтонски мостови со...

Најубавото село во Полска целото е ишарано со цветни декорации

Овие мали слатки куќи се лоцирани во областа Даброва, во југоисточниот дел на Полска. Името...

22 спектакуларни и неверојатни патишта низ светот

Земјината топка има места кои се како насликани, скоро совршени, некои природни, а некои...

Ракотзбрук – мостот по којшто не смеете да поминете

Во паркот Кормлауер во Германија се наоѓа мостот Ракотзбрук, ремек дело изградено во...