Таг:, , , , , , , ,

Овие животни лекции морате да ги запаметите

„Вашата вредност не ја одредуваат нештата кои ги поседувате“ Стресниот начин на живот...

Прво нешто што секоја паметна жена го прави кога ќе си дојде од работа

Ни чистење, ни готвење! – Не грижете се, куќните обврски нема никаде да побегнат Животот на...

Никогаш за ништо во животот НЕ Е ДОЦНА

Стручњаците одговараат на прашањето за старосната норма – кога е вистинското време да...

„Кога изгледа дека нема излез од некоја ситуација, има барем четири“ – Најголемите Еврејски мудрости

Еврејските изреки се едни од најголемите мудрости на светот -Ако проблемот може да се реши...

Стари Индијански мудрости – Добрите луѓе гледаат добри знаци

Мудрости кои ќе ви го променат животот Индијанците по грешка го добиле своето име....

Книги кои ќе ви помогнат полесно да го пребродите раскинувањето

Наша препорака до сите скршени срца Освен тоа што вашата најдобра пријателка – книгата, ве...

Најважните животни лекции кои морате да ги запаметите

Понекогаш поради секојдневните обврски и брзото темпо забораваме многу важни нешта Ова се...

Најдобриот лек за сите болки – секој го поседува

Ништо подобро не лечи емотивни рани од него.. Самолекувањето е техника во која почнува да ја...

Само луѓето кои ги прават овие нешта во животот се навистина среќни

Која е тајната на остварувањето на желбите и целите Луѓето кои се секогаш опркужени со...

Убавината не е секогаш она што се гледа: Чудесна приказна која ќе ви го промени погледот на светот

Убавината е во окото на набљудувачот, изрека која е потврдена безброј пати во праксата. Што е...

 Продолжете го својот живот – совети за среќно, убаво и исполнето секојдневие

Еве кои се советите на познатите истражувачи Останете активни Немојте да ја напуштате...

Ова е вистинскиот животен пат – мудрости од прочуениот поет Руми

Животни лекции за добар и среќен живот – еве какви моќни совети оставил Руми Џелалудин...

Пауло Коелјо советува – Нека оваа мисла ви стане ваша водилка..

Секој ден Бог ни дава. Цитат од книгата „На брегот на реката Педра седеше и плачење сама“, на...

Најголемите животни лаги во кои морате да престанете да верувате

Тие само ви го отежнуваат животот Сите понекогаш наидуваме на комплицирани животни...

Никогаш не се задоволувај со лошо кафе, погрешен партнер и досадни пријатели..

Вашиот живот треба да биде одраз на она што најмногу го сакате и што ве прави вистински...

За деновите кога не знаеш како да станеш од кревет…

Во деновите кога твоите мисли се потешки од твоето тело, кога твојот ум ги парализира твоите...

Време е за нови почетоци – моќни цитати кои ќе ве охрабрат

Луѓето често заглавуваат во животот кој не го сакаат, било поради сплет од околности или...

Време е да станете најдобрата верзија на себеси

Не треба да се помирите со она што веќе го имате. Кој ви го рекол тоа? Во животот секогаш треба...

Нешта кои секоја жена треба да ги научи пред 30-тата

Секоја жена мора да ги сфати овие нешта пред да влезе во златната 30-ка Во астролошка смисла...

Мудри цитати на Нелсон Мандела

„Откако ќе се качите на планината, ќе сфатите дека има уште многу планини на кои треба да се...