Таг:, , , , , , ,

Кога е најцрно, тогаш БЛЕСКАЈ!

И не е важно дали ти течат солзи или ти доаѓаат идеи за беспомошноста и бесмисленоста на тоа...

10 цитати кои морате да ги примените во вашиот живот

„Среќата можеме да ја пронајдеме дури и во најмрачните времиња, ако се присетиме да го...

Само некои луѓе ќе останат, остави ги да си одат оние кои сакаат

Сите врски се градат врз неизговорени ветувања. Во животот наидуваме на некого кој некако ги...

Едноставни нешта кои УСПЕШНИТЕ луѓе ги прават секој ден

Патот до успехот е трновит, болен и мачен, но не и недостижен! Постојат неколку луѓе во светот...

Нешта кои морате да ги направите по раскинувањето

Иако ви се чини дека сѐ е црно откако ќе ставите точка на љубовната врска, ништо не е готово,...

Лекции кои мора да ги научиш во било која доба од животот

Учиме дури сме живи, но овие животни лекции мора да ги научиш, порано или подоцна. -Никогаш не...

Ова се причините поради кои таа ќе те остави

Таа ќе те остави. Не поради тоа што го имаш направено, туку поради тоа што го немаш. Таа ќе те...

Писмо од разочарана девојка: Одбивам да бидам твоја девојка за „понекогаш“

„Можевме да бидеме многу повеќе, а сега сме ништо. Тоа е всушност класична приказна. Момче и...

Луис Хај порачува: Однесувај се како веќе да поседуваш сѐ што посакуваш, така ќе ја привлечеш среќата

Таа целиот свој живот го посвети на учењето за другите како да пронајдат спокој и да живеат...

Овие непријатни знаци покажуваат дека стануваш личност која и треба да бидеш

1.Го правиш она што го сакаш и се чувствуваш помалку изолирано од другите Колку посакуваш се...

За сите жени кои мислат дека шминката ја дефинира нивната убавина

Не ја дефинира! Секоја пора на твојата кожа, облик на твоите јаболчници, должината на твоите...

Ти си таа која го живееш својот живот, направи го добар!

Постојат одредени мигови во животот кои не дефинираат. Во тие мигови секоја акција и...

Емоционално интелигентните луѓе ретко се лутат затоа што го следат ова правило

Тие знаат како да останат смирени и во најжестоките ситуации Познавате ли некого чии...

Прочитајте го ова доколку се плашите од иднината

Дали ви се случило да размислувате за иднината, и да се почувствувате лошо? Константно си...

Мотивациони пораки кои ќе ве променат

Секому се случува да има лош ден, кога ништо не оди според планот. Кога ќе почнат да...

Приказна за животот – кога ова ќе го сфатиш, ништо повеќе нема да биде исто

Понекогаш луѓето доаѓаат во твојот живот, чувствуваш и веднаш знаеш дека треба да бидат...

Најубавите цитати за животот од Чарлс Буковски

Чарлс Буковски беше еден од најзначајните американски писатели. Остана запаметен по својот...

Правила за среќен живот од Далај лама: Заштитете се од токсичните луѓе и негативната енергија

„Оддалечете се од оние кои секогаш ви зборуваат за своите проблеми, катастрофи, стравови и...

Зошто е важно да ги запишуваме своите мисли и желби?

Секој од нас во просек секој ден има 60.000 мсли и најдобро е да ги запишува своите желби и цели...

Тежнејте кон совршенството! – Никогаш не се задоволувајте со просечен партнер, пријателство или кафе!

Просечното кафе, пријатество и љубов не се опции! Не требало да ги прифаќате некои работи...