Таг:, , , , ,

Се одржа мотивациониот настан “100 жени претприемачки” во Алликас

„100 жени претприемачки“ е мотивациски настан за жени. На оваа конференција присуствуваа...

Оваа мајка има порака до сите самохрани мајки во светот (ВИДЕО)

Оваа мајка има порака до сите самохрани мајки во светот! Џенифер има две деца, сопруг и е...

Инспиративни цитати што ќе ви дадат мотивација да соберете сила и да почнете отпочеток

Новите почетоци се секогаш најтешки. Но, тие се случуваат со причина. Иако се многу болни, тие...

Духот на ова девојче со Даунов синдром ќе ве инспирира (ВИДЕО)

Животот не е секогаш лесен и често ни се појавуваат пречки на патот, поголеми или помали....

5 мисли за подобар ден (ВИДЕО)

Кога имате лош ден и ништо не ви од рака, потсетете се на овие пет работи.  Животот е тежок, но...

ШТО РОДИТЕЛИТЕ МОЖАТ ДА НАПРАВАТ ЗА ДА ГИ МОТИВИРААТ ДЕЦАТА ВО УЧИЛИШТЕ?

Дали неуспехот е позитивна можност да се научи и подобри, или е негативно искуство што го...

15 мудрости од таткото на мотивацијата: Не го привлекувате она што го сакате, туку она што сте!

Вејн Дајер е мотивациски говорник, терапевт и автор кој многумина го сметаат за „татко на...

Инспиративна приказна за пријателството и позитивната енергија која ни ја носи оваа девојка со посебни потреби

Победата на кошаркарскиот тим на  Norman High School Lady Tigers  имало посебно убава победа, а еден член...

Дозволете си да бидете мрзеливи

Можеби би ви звучело како најчудното и најглупавото нешто на светот, но понекогаш е здраво...

„Убавината е во позитивната мисла“, пораката која го освои Интернетот

Запознајте ја Лизи Ховел. Ова е неверојатната девојка за која што зборува Интернетот овие...

Што ги прави најдобрите студенти да бидат најдобри?

Секој студент се нашол барем еднаш во ситуација кога се запрашал дали може да постигне...

„Предизвикај се“-ова е пораката на младите луѓе кои се решија за промена

Многу често се наоѓаме во ситуација кога дозволуваме негативните емоции да надвладеат и да...

Што се случува со вашето тело доколку се откажете од цигари?

Дали сте се запрашале што би се случило со Вашиот организам доколку по подолг период на...

Парови кои успешно симнале тежина со заеднички вложен труд

Симнувањето тежина не е воопшто лесна задача да се заврши. Потребно е многу трпение и вложен...

Во оваа берберница кој чита, додека го шишаат, ќе си добие попуст

Ретко ги слушаме зборовите „читање“ и „потстрижување“ во иста реченица, а една берберница...

Старбакс-Првиот кафич за глувонеми

Старбакс отвори нов кафич каде се вработени глувонеми личности и е посветен токму за нив....

Што да правите кога немате волја за работа?

Не постои човек кој барем еднаш не ја загубил волјата за работата и да се „фати“ себеси како...

Никогаш не се откажувајте: На 65 години сакал да се самоубие, а на 88 години станал милијардер

Ова е приказна за човекот кој во животот имал стотици сопки. Роден во сиромашно семејство, во...

ШТО НЕ МОТИВИРА НА РАБОТА (ПОВЕЌЕ ОД ПАРИ)?

Главната мотивација за работа се парите, но дали тие се единствената мотивација? Дали има...

Видео: Се прашувате зошто Новак Џоковиќ стана светски првак?

Доколку не ви е јасно како се станува светски првак, ова видео ќе ви објасни многу работи....