Таг:, , , , , , , , , ,

Масовното чистење на оваа плажа ги врати желките назад по 20 години

Ако погледнете околу себе, ќе забележите дека луѓето не се грижат многу за нашата околина....

ФОТО: Дали би се возеле во ова такси?

На улиците на Мумбаи, има една такси компанија која со намера да се издвои од конуренцијата,...