Таг:, , , , , ,

Ова се добитниците на награда на „Златна Бубамара на популарноста“

Вчера се одржа уште едно неверојатно издание на, „Златна Бубамара на популарноста“. По 21...

Каква порака испрати Војвотката Кејт со нејзиното вчерашно појавување на BAFTA наградите?

Војвотката на вчерашното доделување на BAFTA наградите во Royal Albert Hall  во Лондон се појави во...

Холивудските убавици блеснаа во црно на првиот протест на „Time’s Up“ во Британија на BAFTA наградите

Анџелина Џоли, Маргот Роби и Џенифер Лоренс блеснаа во црно со класичен Холивудски гламур на...

Најдобрите модни моменти од доделувањето на Греми наградите 2018

Вчеравечер се одржа 60-то доделување на Греми наградите во Madison Square Garden во Њујорк, а Бруно...

Ријана повторно на мета на озборувањата поради зголемената тежина (ВИДЕО)

Иако озборувањата започнаа уште во 2017 година, кога многу обожаватели коментираа дека се...

Блу Ајви покажа дека покул од Бјонсе и Џеј Зи на доделувањето на Греми наградите

Ако мислевте дека Блу Ајви ги има најкул родители, сепак таа не мисли така.  6 годишната ќерка...

Гвинет Палтроу го покажа вереничкиот прстен со гигантен скапоцен камен

Американската актерка Гвинет Палтроу прв пат се појави во јавност како идна невеста.  Пред...

Никол Кидман боженствена во зелен полупроѕирен фустан на доделувањето на Аритос наградите

Никол Кидман иако го прескокна црвениот килим, успеа да заблеска со својата убавина при...

Вардар ги „собра“ сите награди во град Скопје

Стојанче Стоилов е спортистот на град Скопје за 2017, Раул Гонзалес е тренер, Арпад Штербик...

Што носеа познатите на доделувањето на Битанските модни награди 2017

“Оскарите” во светот на модата синоќа беа доделени во Ројал Алберт Хол во Лондон кој ги...

Џиџи Хадид како божица во златен фустан на примањето на наградата “Жена на годината”

Џиџи Хадид се закити со наградата “Жена на годината” доделена од страна на магазинот...

Модата на доделувањето на Governors наградите 2017

Вчеравечер холивудската елита се собра на едно место во чест на 9-тото издание на наградите...

Селена Гомез во црн мини фустан на доделувањето на InStyle модните награди

Музичката ѕвезда со најмногу следбеници на социјалните мрежи, вчера вечер присуствуваше на...

Стилот на познатите на наградите Teen Choice 2017

Синоќа во Лос Анџелес, Galen центарот ги собра ѕвездите од светот на филмовите, сериите и...

Сите изгледи од црвениот тепих на наградите Tony 2017

Њујорк синоќа беше домаќин на 71-вото издание на престижните награди во чест на најголемите...

Најдобрите фустани носени на доделувањата на Оскар за 2017

Се прашувате кој остави најголем впечаток на најголемата вечер за познатите личности од...

Познатите на доделувањето на Британските модни награди 2016

Завчера во Ројал Алберт Хол Лондон беше одржано престижното доделување на Британските...

Џеси Граф ги занеми сите на Црвениот тепих

Познатата каскадерка Џеси Граф беше присутна на доделувањето на Еми наградите. При...

Најубавите фотографии од „Ајфон наградите за фотографија 2016“

Да направиш добра фотографија покрај искуство и талент, треба и да се најдеш на вистинското...

Моќната порака која Леонардо ДиКаприо сака да му ја пренесе на светот

Леонардо покрај актерството има уште една област на која се има страсно посветено и тоа е...