Таг:, , , , , ,

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Да ставиме крај на насилството врз жените #stopviolenceagainstwomen

Жените се истовремено најкревките и најсилните суштества. Можат да се расплачат од еден...

Денес е меѓународниот ден за борба против насилство над жените

Меѓународниот ден за борба против насилството над жените се одбележува ширум светот. ...

Едуардо Галеано: „Живееме во свет каде што свадбите се поважни од љубовта, а изгледот од паметот!

Едуардо Галеано е уругвајски писател, автор на меѓународни наслови, кој на своите читатели...

Како реагираат хороскопските знаци кога се под стрес?

Стресот е состојба која не може да се спречи, а некои луѓе не можат да го контролираат ни...

Поради нереалната убавина ја нарекуваат црна барбика, а нејзиниот пат до успехот не бил едноставен!

Дуки Тот е австралиски модел и честопати ја нарекуваат „Црна Барбика“ бидејќи е толку...

Љубовната приказна на Ејми Вајнхаус: Жената која до смрт сакаше проблеми!

Со огромната натапирана коса и Клеопатра шминка, силикони во градите, делуваше...

Погледнете како реагираат случајните минувачи во Скопје на насилство врз жените и девојките (ВИДЕО)

Насилството и агресијата се најгруба форма на искажување немоќ, а секој од нас бил сведок...

Фотографии на познатите личности од полициска станица: Апсени поради дрога, алкохол и насилство

Светските ѕвезди навикнати се постојано да позираат пред фото-репортерите, најчесто на...

Француските месари бараат полициска заштита од веганите

Француските месари побарале од министерот за внатрешни работи полициска заштита поради...

Шокантна одбрана на сопругот на Наташа Беквалац откако е обвинет дека ја претепа (ВИДЕО)

Лука Лазукиќ, против кого е поднесена кривична пријава поради претепување на својата...

Крис Браун кој ја претепа Ријана, снимен како дави друга девојка?

Раперот Крис Браун, кој ја претепа својата поранешна девојка Ријана, сега е снимен како...

Знаете ли зошто Собранието на РМ беше обоено во портокалова боја?

Во саботата на 25 ноември, Собранието на Република Македонија, заедно со мноштво значајни...

Убивани за нивното крзно – кажете стоп на насилството врз животни

Пред два месеци, светсткото здружение за правата на животни ПЕТА објави видео коешто го...

Крај за насилството: Дејвид Бекам со моќно видео против насилството врз децата

Како амбасадор на добрата волја на УНИЦЕФ, Дејвид Бекам сними моќно видео со кое се бори...

Се претепа самата себеси и го обвини својот вереник милионер: Но, ја дочека големо изненадување

29-годишната Мери Хант се претепа самата себеси за да може да го обвини својот богат вереник...