Таг:, , , , , , ,

Бидете дел од работилниците на Креативна Македонија под мотото „Создади наследство, научи занает“

Сите креативни луѓе кои сакаат да научат занает, сега имаат можност да го покажат и усовршат...

По стапките на својот татко: Синот на Стив Ирвин ја продолжува неговата мисија!

Популарниот Стив Ирвин, познат како „Ловецот на крокодили“, почина пред речиси 13 години...

Создади наследство, научи шиење

„Ова ми е од баба ми“ – е реченица што секогаш се кажува со гордост. Било да се работи за...

Вдовицата на Хефнер ја продава наследената вила. Погледнете како изгледа

Вилата има преку 5000 квадрати, четири спални соби и четири бањи. И покрај гласините дека...

Том Џонс има милиони, а неговиот 29 годишен син живее во засолниште за бездомници

Кога Том Џонс објави минатата недела дека ја продал неговата Холивудска вила за 6,5 милиони...

Хју Хефнер никогаш не ги запозна, а и тие беа негови „зајачици“: Ова се сите Македонки од насловницата на Плејбој!

Големиот медиумски магнат, Хју Хефнер повеќе не е меѓу живите. Творецот „Плејбој“ на...

Американка своето богатство ќе ѝ го остави на Зоолошката градина во Келн

Германска зоолошка градина соопшти дека 93-годишна Американка со германско потекло, чиј...

Сопственикот на „Корона“ го остави богатството на соселаните?

Во медиумите излезе информација дека сите 80 жители на шпанското село Серзалес дел Кондадо...