Таг:, , , , , , , , ,

Среќа на денот: Кучето Шиба Ину стана вирално поради неговата широка насмевка, особено откако ќе здогледа храна (ФОТО)

Шиба Ину е 9-месечно куче кое живее во Токио, Јапонија и има на што да се насмее. Неговиот...

Преслатки бебешки фотографии со насмевка кои ќе ви го разубават денот

Еве неколку слатки бебешки фотографии со насмевка кои  ќе ви го стопат срцето. Има неколку...

Баба го насмеа целиот свет – Еве како се поставува прашање на Интернет

Обидувајќи се да пронајде одговор на едно прашање, една баба го насмеа целиот свет Бен Џон...

(ФОТО) Најубавото нешто што ќе го видите денес – Овците шират среќа и љубов

Овците имаат способност да разбираат емоции, кога ги гушкате или бакнувате тие ви ја...

Како да ја научите мама на неспиење – Лекција од едно бебе за останатите бебиња

Лекција број 1 – Не престанувајте да плачете, од било која причина.. Кај мене состојбата е...

Во мода е да бидете свои!

Секоја годишна доба има поинакви бои, вкусови и мириси. Есента е кафеава и мириса на костени,...

(ФОТО) Илустрации низ кои е прикажана вистинската и искрена љубов

Нејзините брутално искрени илустрации ги откриваат убавите мигови, но и оние „чудните“ кои...

(ВИДЕО) Животните се неверојатни – Ова куче спаси напуштено маче и го одведе во својот дом

Кучињата се најверните и најхрабри пријатели на човекот кои не престануваат да...

Има луѓе кои се смеат и во најтешките невремиња – Тие се оние кои вистински го живеат животот!

Постојат луѓе кои успеваат да имаат насмевка на своето лице дури и во најтешките времиња од...

Вчера се одбележа светскиот ден на најслаткото мече на светот – пандата

Светскиот ден на пандите се одбележува на 16 март секоја година. На овој ден, секоја година се...

Ако сте подготвени некого да усреќите – тогаш и вашата среќа е загарантирана

Како овој свет во кој живееме да стане барем малку подобар? Едноставно. Со помагањето на...

Детската љубов е безусловна и бесценета

Малечка приказна за невината љубов на децата која ќе ви измами насмевка на вашето лице  Едно...

(ФОТО) Преслатки мачки во забавни пози кои ќе ви измамат насмевка на лицето

Најслатките домашни миленици секогаш знаат добро да не расположат Мачките имаат единствена...

По насмевката се познава целиот карактер на човекот

За насмевка, пред се, е потребна искреност, а зарем има искреност кај луѓето? За насмевка е...

Новороденче го поздравува својот татко со голема насмевка веднаш штом му го препознава гласот

Познато е дека татковците и ќерките имаат посебна врска, а оваа приказна е доказ за тоа....

Писмо кое го напишала СРЕЌАТА

Ако го читате ова писмо – значи дека веќе пристигнала. „Сега ќе почнам поприлично да...

Ќе ви го растопат срцето: Децата споделуваат што значи поимот „љубов“

Преслатки изјави кои ќе ве разнежнат Иако речиси штотуку зачекориле во животот, децата имаа...

Позитивни цитати кои ќе ве мотивираат да бидете силни и кога не сте

Прочитајте го ова секогаш кога мислите дека немате енергија и сте потиштени Тажните мисли...

Избери светлина и во најтемните денови од својот живот

Се е во твои раце, ти одлучуваш дали ќе му се препуштиш на мракот или ќе пронајдеш светлина...

Прво нешто што секоја паметна жена го прави кога ќе си дојде од работа

Ни чистење, ни готвење! – Не грижете се, куќните обврски нема никаде да побегнат Животот на...