Таг:, , , ,

„Иако се смеам, не е смешно“ – Колку е Скопје (не)пристапно за движење на лицата со хендикеп?

“Иако се смеам, не е смешно” – Марко продолжува со неговиот предизвик како дел од проектот...

Оваа недела #ИзлезиИДиши на Скопска Црна Гора

Доколку ви е смачено од градот и не знаете каде или пак немате друштво да избегате на...

„Бијело Дугме“ најавуваат спектакуларен и гламурозен концерт во Скопје

Еден од најпознатите бендови на Балканот, рок-групата „Бјело дугме“ на 8 април ќе одржи...

Авалон ги најавува едни од најжестоките светски лајв атракции – Apocalyptica во Скопје!

Авалон продукција како прв голем проект за 2017-та година ја најавува една од најжестоките...

Обележување на Светскиот ден на лицата со пречки во развојот со хуманитарна забава во Велес

По повод светскиот ден на лицата со пречки во развојот, хуманитарната компанија Рековинст и...

Денес во пет града ќе се одржи 55та Критична Маса по ред со тема „Избери точак“

Нашето општество се соочува со неколку проблеми од големи размери кои директно се поврзани...

10 Прашања што сакам да ги знам за Стартап Викенд Скопје

Дали знаеш што е Стартап Викенд, како да се регистрираш, што треба да донесеш и како да се...

Македонскиот панк рок бенд „Новиот Почеток“ оваа есен со 40 концерти низ Европа

Македонскиот панк рок бенд, Новиот Почеток, кој на македонската сцена постои од 2002 година...

Светската маркетинг елита доаѓа на Бизнис Кафе Македонија

Овој четврток со почеток од 18:00 часот во Нола Ланџ-Бар (нас. Капиштец) во Скопје, ќе се одржи...

Вечерва погледнете во небото и ќе ви остварат сите желби, но има една финта

Овој викенд Венера и Јупитер се спојуваат во вселената и ова е исклучително редок настан кој...

„Градот хуман пак ќе никне“: Против насилството врз животните сите граѓани на Плоштад Македонија на 12 јуни

Оваа недела, на 12ти јуни е закажан протестот против насилството врз животните. Анима Мунди...

Дел од историјата на Скопје: Дознајте за населбата која некогаш го носела името Харниево

Населбата Ѓорче Петров е една од најстарите скопски општини, зад неа стои голема историја, а...

David Guetta со спектакуларно шоу на 5ти јуни повторно во Скопје

Светскиот диџеј David Guetta ќе се појави повторно пред македонската публика и публиката од...

Ѕвездите кои најмногу заблескаа на црвениот тепих на Оскарите 2016

Првиот и еден од најважните моменти од вечерта на Оскарите е пристигнувањето на црвениот...