Таг:, , , , , , ,

(ВИДЕО) Испробување одвратна храна – Популарниот видео тренд кој нема да можете да престанете да го гледате

Тестиси од мисирка, гулаб во сос од пармезан, врело сирење, огнени крилца.. Самата помисла на...

Ова се најубавите фотографии од натпреварот „Див свет“ за 2020 година кои ќе ви го разубават денот!

Дивиот свет, недопрената природа и животните кои слободно живеат во неа отсекогаш биле...

Денс Студиото Мак од Куманово беше дел од Европско првенство во модерни и спортски танци во Москва, Русија

Денс Студио Мак од Куманово од 4-9. март беше дел од Европско првенство во модерни и спортски...

Борбата на глувците во метрото победи во натпреварот за најдобра фотографија

Совршениот момент фотографиран во лондонското метро, ги прикажува двете глучиња кои се...

Васил Гарванлиев е новиот претставник на Македонија на Евровизија во 2020 година

По успешниот настап на Тамара на Евровизија, оваа година Васил Гарванлиев ќе нѐ претставува...

Даниел Кајмакоски победи во суперфиналето на „Твоето лице звучи познато“. Погледнете го неговиот настап!

Победници на овогодинешното издание на натпреварувањето „Твоето лице звучи познато“ се...

Време е за CROSSFIT WINTER CHALLENGE 2019: Проверете ги своите физички капацитети!

Традиционално, осма година за ред, се одржува најстарото, највозбудливото и најбараното...

Димитар Ѓорѓиев и Климент Гроздановски се закитија со бронзени медали во СП во Анталија

На Светското првенство под организција на WAKO, Македонија настапи со тројца репрезентативци:...

Погледнете го настапот на нашата Мила Москов на Детска Евровизија! (ВИДЕО)

Мила Москов е овогодинешната претставничка на Македонија на детската Евровизија во Полска,...

Ова се 10-те победнички во изборот „Жена на годината за 2019“

Денеска во „Рагуза360“, се одржа прогласувањето на победничките во првиот македонски избор...

Најсмешните фотографии од натпреварот за најхумористични фотографии од дивиот свет за 2019 година

Веќе пет години се одржува натпреварувањето Comedy Wildlife Photography Awards.  Ова се најсмешните...

Неверојатни фотографии од природата кои ќе ве воодушеват! (ГАЛЕРИЈА)

По 9 месеци натпреварување и повеќе од 130.000 фотографии од уметници ширум светот, објавени се...

Дарко Тасевски по втор пат е одбиен за виза, иако е избран како најдобар машки натпреварувач да учествува на светското првенство за најдобра атлета на „Кросфит Гејмс“ во САД

Спортот е еден од најдобрите начини да се промовира една држава, да се дознае за неа и да се...

На стадионот „Месталја“ во Валенсија има статуа на навивач кој не пропуштал натпревар иако бил слеп!

Клубот одлучил да ја овековечи безусловната поддршка на Висенте Наваро Апарисио кој ги...

Која е згодната девојка која го прекина финалето на ЛШ? (ФОТО)

Ова дефинитивно беше спортски викенд кој го одбележаа финалните натпревари во ракомет и...

Историски успех: Тамара Тодевска успеа да ја освои осмата позиција на Евровизија 2019!

Ова е историски ден за нашата држава, Тамара Тодевска успеа да ја освои осмата позиција...

Македонија ќе настапи во првата половина на Евровизиското финале: „Proud е песна за сите нас“- напиша Тамара на Фејсбук

Македонија влезе во финалето на Евровизија по шест години пауза. Иако Тамара Тодевска...

Наскоро ќе бидеме сведоци на трки со автомобили роботи

Компанијата „Roborace“ креирала неколку роботски автомобили кои сега се прототипови, но ќе...

Се избира манекен од „реалните“ мажи, килограмите и мускулите не се важни!

Ако сакате да бидете манекен, а немате плочки на стомакот и гради цврсти како камен, тогаш...

Заврши 12-то Државно Првенство на Бармени на Македонија

Годинава по 12-ти пат сведочевме за уште еден извонреден настан, каде на едно место се...