Таг:, , , , ,

Се одржа најголемиот настан за млади бармени во светот MONIN CUP за прв пат кај нас

Натпреварувањето за професионални бармени MONIN CUP, за прв пат се одржа кај нас. Ова е...

Македонија има со кого да се гордее: Марија ги освојува срцата со нејзините настапи

Нашата Марија Спасовска уште еднаш докажа дека имаме млад талент кој ветува многу во светот...

Следете ги своите соништа: И велеле дека е предебела за да биде балерина, но ова девојче никогаш не се откажало!

Не им дозволувајте на луѓето да ги уништат вашите соништа. Треба да се борите за нив до крај!...

Уште едно успешно натпреварување на фризерското студио за мажи „Станче“: 3. место на меѓународниот шампионат во Црна Гора

Фризерското студио за мажи „Станче“, постојано успева да се задржи на врвот на сите...

Погледнете ги настапите на Тамара и останатите финалисти од втората полуфинална вечер на Евровизија! (ВИДЕО)

Вчеравечер се одржа и втората полуфинална вечер на Евровизија, каде што на наше големо...

Се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија: Ова се земјите кои влегоа во големото финале! (ВИДЕО)

Вчеравечер се одржа првата полуфинална вечер на овогодинешното издание на Евровизија во...

Картинг трки и интервју со Христо Ковачи – дебитант и најмлад учесник на картинг трки

Викендов покрај многубројните настани, се одржа и првата трка од картинг шампионатот на...

Комплетна доминација на момците од „Фризер за мажи Станче“, на овогодинешниот „Hair Fair“

Во неделата во Македонската опера и балет се одржа 18. издание на „Hair Fair“ во организација на...

Фризерското студио Станче е добитник на престижна награда на натпреварувањето во Белград!

Современиот салон за мажи „Фризерско студио Станче“ покрај многубројните успеси и...

Има 93 години и е најстарата гимнастичарка на светот која ги воодушевува сите!

Германката Јохана Кас е најстарата аматерска гимнастичарка во светот, а наспроти фактот што...