Таг:, , , , , , , , , , ,

Секој ден започнете го со банана и топла вода: Оваа диета гарантира брзи резултати без гладување!

Оваа диета која подразбира започнување на денот со банана и шолја топла вода е позната како...

Големата тајна на Амишите – најздравите луѓе во светот: Овој напиток го спречува ракот!

Овој напиток, кој го користат Амишите, одличен е за целото тело и здравјето, но посебно е...

Секое утро нека ви започне со сок од морков. Прочитајте кои се здравствените придобивки!

Во морето од модерни намирници и диетални суплементи забораваме на основната храна која...

Научно потврдено: Во овој период од денот најлесно ќе забремените!

Новото истражување на Универзитетската болница во Цирих открило дека постои најдобро време...

Сакате да забремените? Во овие месеци шансите се најголеми!

Стручњаците во Универзитетската болница во Цирих анализирале спермограми на 7.068 мажи на...

Како наутро да се подготвите многу побрзо од обично

Иако наутро немаме многу време за подготвување тоа не значи дека желбата да изгледаме добро...

Еве што се случува ако пиете вода на празен желудник наутро

Луѓето во Јапонија имаат навика да пијат вода веднаш штом ќе се разбудат. Голем број...

МАЛИ ТРИКОВИ: Како да одмрзнете заледена брава на автомобил?

Нашата земја ја погодија екстремно ниски температури, а студот им задава големи проблеми на...

Зошто е добро да јадете мед наутро ?! Можно е ова да не го знаете…

Наутро, како замена за мармалад или џем, ставете малку мед и цимет на парче леб. Доколку...