Таг:, , , ,

Состојба на нови случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19....

Состојба на нови случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Во последните 24 часа направени се 508 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на...

Состојба на нови случаи на КОВИД 19 во Македонија

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 24 оздравени пациенти. – Скопје 11 –...

Состојба на нови случаи заболени со КОВИД – 19 во Македонија

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 95 оздравени пациенти. – Скопје 32 –...

Состојба на нови случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Имаме вкупно 500 пациенти оздравени од коронавирусот, денеска се регистрирани 126. Во...

Состојба на нови случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Регистрирани се 15 излекувани пациенти, 6 од болничко лекување и 9 кои се се лекуваа во домашни...

Состојба на нови заразени случаи на КОВИД – 19 во Македонија

Во изминатите 24 часа се регистрирани 68 нови случаи на Ковид-19. По градови: – Скопје 15 –...

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (24.06-30.06)

Последната недела од Јуни започна. Што ги очекува хороскопските знаци? Овен Оваа недела на...

Зошто Велигден секогаш паѓа во недела и како се пресметува датумот?

Велигден е празник со непостојана дата за празнување. Денот не го менува, а датумот го...

Внимавајте: Овие хороскопски знаци лошо ќе ја започнат новата недела

Овен Нема да ви се допадне веста која ќе ја слушнете од колегите, за нивните активности без...

Недела на планина: Истражување на околината на Матка, убава прошетка и еколошка акција

На само чекор од Скопје постои природна убавина со која ретко кој град е почестен. Скопје од...