Таг:, , , , , , ,

Вазелин – Тајното оружје за долга и цврста коса – Еве како да го употребувате

Денес ќе ве запознаеме со начинот на употреба на вазелинот за постигнување на долга и бујна...

Луксузен домашен третман за коса – Се што ви е потребно за здрава коса од вашата кујна

Ви претставуваме одличен рецепт за домашна маска за коса која ќе ја негува вашата коса во...

И мажите го прават тоа – 7 трикови за нега на кожа за мажи

Знаеме што мислите…. “Јас сум машко, не ми требаат совети за убавина.” Вистината е ако се...

Природна маска за коса која ја храни, обновува и го враќа сјајот

Природна маска која можете да ја направите со состојки кои веќе ги имате. Наменета е за...

Грешки кои ги правите при миењето на косата кои веднаш морате да ги поправите

Секој од нас несвесно прави грешки при миењето на косата кои доведуваат до тоа таа да...

Како правилно да нанесете регенератор за коса – За меки врвови без масно теме

Најчести грешки при употребата на регенераторот за коса Ако сакате вашата коса добие сјај и...

Рецепт за домашно подготвен шампон за коса која брзо се масти

Доколку имате проблем со брзо мастење на вашата коса, тогаш сигурни сме дека сте пробале...

Едноставен начин за прекривање на белите влакна – Третман со две природни состојки

Овој проблем може да се реши на доста едноставен начин и тоа без хемикалии Многу жени кои се...

ЛАВАНДА – Билка која помага при опаѓањето на косата и дава бујност и волумен

За што и да се работи, губењето на косата може да се спречи или драстично да се намали по...

Клучни совети за нега на косата кои секоја девојка треба да ги знае

Ах таа коса. Многу девојки маки мачат со својата коса. Не изгледа доволно бујно, доволно...

Направете сами спреј за заштита од сонцето

Со доаѓањето на топлите денови веќе почнавме да го чувствуваме интензивното влијание на...

3 природни производи од кои можете да направите маска за коса

За нега на косата на здрав начин кој обезбедува прекрасен изглед како од фризерски салон Од...

Користење шампон со силикони – Дали е препорачлив за косата или не?

Овој вид на шампон жените го користат со години, а постојат голем број предности но и маани...

Природни третмани за коса кои можете да ги направите дома

Ви споделуваме неколку одлични третмани кои можете да ги направите во домашни услови кои ќе...

Обновува од коренот: Ставете ја оваа маска на косата и по 20 минути не ќе можете да поверувате каква промена ќе доживеете!

Сè што ви е потребно сигурно го имате во вашиот дом Поради неговите својства, мајонезот...

Регенератор пред шампон: Да или Не?

Ако не сте го испробале ова порано, мора барем еднаш да имате слушнато совет за тоа колку е...

РЕШЕНИЕ ОД КУЈНАТА: Потребна ви е само една состојка со која засекогаш ќе се ослободите од ПРВУТОТ!

Едноставен трик кој ќе ви помогне во борбата против првутот Првутот е проблем со кој се...

Ако ова го ставите во вашиот шампон, вашата коса ќе биде неверојатно убава: Наједноставен и најевтин начин за да го решите секој проблем со косата

Решете го секој проблем со косата на природен начин – еве што треба да додадете во вашиот...

Ова ќе биде најпопуларната фризура во 2020 година

Со години наназад, боб фризурата е најосновна и најпопуларна фризура. Дали поради нејзината...

Smoky gold blond – ова е најмодерната боја на коса за оваа зима

Веќе е позната најмодерната боја на коса за зимската сезона 2019/2020! Дамите кои редовно ги...