Таг:, , , , ,

Запознајте го слаткото кутре кое има мала опашка на челото! (ФОТО)

Домашните миленичиња го разубавуваат нашето секојдневие со нивната безусловна љубов,...

Најнеобичните начини на сервирање храна во рестораните ширум светот!

Она што е најважно кога станува збор за храната е нејзиниот квалитет, а не начинот на кој е...

Брачен пар во Индонезија го крстил детето Гугл

Родителите на своето бебе во Индонезија му го дале името Гугл, токму по најпознатиот...

Најмистериозните места во светот: Науката нема објаснување за овие феномени! (ФОТО)

Од планини во боја на виножито до розов песок, нашиот свет е преполн со чуда кои науката не...

3 необични последици после секс: Дали сте ги почувствувале досега?

Кога ќе доживеете оргазам во вашето тело доаѓа до многу промени, а некои од нив може да ве...

Необични закони во земјите ширум светот кои мора да ги почитувате доколку ги посетите!

Забрането тетовирање и селфи со Буда Ова правило важи за Шри Ланка, па ако се најдете таму,...

Ново РУБИ чоколадо, со неодоливо природна розева боја

Сите љубители на чоколадо знаат, тоа е: темно, млечно и бело. Сега замислете, постои и розево....

Необичен базен во воздух во Лондон

Базен во небо? Да и тоа го има. Embassy Gardens базенот во Legacy Building е транспарентен базен кој се...

Спиење во транспарентна капсула на перувианските Анди? Можно и неверојатно!

Светата долина или Долината Урубамба е долина во Андите во Перу, во близина на главниот град...

Кучиња кои се однесуваат како луѓе и сигурно ќе ве насмеат (ВИДЕО)

Куче што турка количка за бебе, куче што гледа телевизија и сурфа на интернет… да, се ова е...

Фотограф го документира необичното пријателство меѓу волк и мечка

Финскиот фотограф Lassi Rautiainen овековечил серија од необични фотографии од пријателство...

Прекрасни метро станици низ светот

Метрото како еден вид на јавен превоз, го има во многу градови низ светот. Додека некаде е...