Таг:, , , , , , , ,

Кичот веќе не е во мода: Тренд венчаници кои ќе ве воодушеват! (ФОТО)

Иако белата е традиционална боја за венчаници и веруваме дека уште долго ќе остане, факт е...

Неверојатна двојна свадба! Идентични близначки се омажија со идентични близнаци

Не, не гледате двојно. Ова се браќата близнаци Џош и Џереми Сајлерс кои им предложија брак на...

Фантазија преточена во реалност – Невестинската колекција на Zuhair Murad за есен 2018

Либанскиот дизајнер на високата мода Zuhair Murad ја претстави колекцијата венчаници за...

Бајка во бело – Есенската колекција венчаници на Marchesa

Основачите на брендот Marchesa за сезоната есен 2018 осмислија супер колекција која вклучува...

Инспирација: Божествени фризури за идните невести

Фризурата е дефинитивно еден вториот главен адут после фустанот на секоја невеста, и се...