Таг:, , , , , , ,

Подгответе вкусни њоки: Оброк за целото семејство! (РЕЦЕПТ)

За подготовка на овие њоки ќе ви биде потребно малку труд, а семејството ќе ви биде...

Норвежаните го прославуваат појавувањето на сонцето по два месеци

Жителите на градот Тромсо на северот на Норвешка организирале голема прослава по повод...

Вкусен викенд предлог: Потпечени њоки

Потребни состојки: 500 гр њоки 200 гр моцарела 60 гр пармезан 450 мл сос од домати 1 лажица...