Чек дис аут
Search

Таг:, ,

Како може да се разболите од коронавирусот поради ноктите

За време на пандемијата, зборуваме многу за рацете и нивно миење, но исто така треба да...

Нов, необичен тренд на убавина: Дали го прифаќате овој маникир?

Нокти кои во моментов го преплавуваат Инстаграм. Новиот тренд, наречен “Lipstick”, се...

Минт нокти – Ова е најмодерниот маникир за пролет/лето 2020 година

Во пролет и лето, обично се фокусираме на маникир во светли бои. Од гардероберите ја вадиме...

5 романтични идеи за маникир за 14-ти февруари

Кога сакате романтика до врвовите на ноктите.   На денот на вљубените, сакаме посебната...

Лоши навики кои доведуваат до пукање и кршење на ноктите

Доколку сакате убави и негувани нокти, никако не ги правете овие нешта Грицкање Покрај тоа...

Ова се најпопуларните маникири за оваа сезона: Волшебни зимски мотиви на вашите нокти!

Предновогодишната атмосфера сѐ повеќе се чувствува во секој град и во сечиј дом. За повеќето...

5 идеи за маникир во сина боја која е во тренд

Сè уште не можете да изберете боја за вашиот нов маникир? Изберете сина! Сината беше...

Есенска палета: Oва се најпопуларните бои и дезени на маникир за оваа сезона

Оваа есен ќе ги обожаваме земјените тонови, но и класичните светли нијанси. Есента е период...

6 нови трендови маникир на Инстаграм

Многу трендови за убавина станаа популарни благодарение на социјалните мрежи. Интересна...

Маникир во знакот на летото: 10 одлични предлози за оваа сезона! (ФОТО)

Овие 10 идеи ќе ве инспирираат веднаш да ја промените бојата на ноктите во некој од...

Вистински тренд за ова лето: Рачно цртан маникир со летни мотиви! (ФОТО)

Најважната декорација на секоја жена се наоѓа токму на рацете, а тоа се секако ноктите. Тие...

Преку интернет бара девојка, но исклучиво со акрилни нокти!

Младо момче реши преку друштвените мрежи да бара девојка, но има едно многу необично барање....

Инстаграм тренд: Mаникир во различни бои!

Во маникир уживаат речиси сите дами. Трендовите постојано се менуваат, а најновиот е нокти...

Идеи за маникир инспирирани од Велигденските празници

Пролет е, природата ги менува боите, Велигден е на прагот, а време е и да внесеме промена во...

Се подготвувате за матурската или апсолвентска прослава? Ние имаме одличен предлог за вашиот изглед!

Се ближат матурските и апсолвентските прослави, а со нив и обврските околу изгледот на...

Немате идеја за пролетен маникир? Ова се најголемите трендови за оваа сезона! (ФОТО)

Конечно ја дочекавме пролетта, а со неа и промените во стилот на облекување и трендовите за...

Немате идеја за следниот маникир на вашите нокти? Погледнете ги овие предлози! (ВИДЕО)

Убави и негувани нокти треба да има секоја дама. Убавината не е секогаш во долгите нокти, но...

Исфрлете ги отровите од телото: Наместо појадок, 3 денови пијте го овој напиток! (РЕЦЕПТ)

Во зимниот период го оптеретуваме телото со тешка храна која слабо се вари и ни ја одзема...

Зошто лимонадата треба да ја пиете секојдневно?

Лимонот е цитрус кој се користи насекаде во светот и својата популарност му ја должи на...

Овие три бои на лакови за нокти ги подмладуваат рацете

За да се сокрие стареењето на кожата обично се користат различни креми за раце, но знаевте ли...