Таг:, , , ,

ЗОО Скопје му посака добредојде на белиот лав Чака! (ФОТО)

Белите лавови се едни од најретките видови на кои за жал им се заканува истребување....

Се роди мало бело кенгурче во ЗОО Скопје! (ФОТО)

„Пикси стана мама“, напишаа на официјалната фејсбук страница на ЗОО Скопје. Се роди бебето...

Животинското царство во Зоолошка градина се зголеми за уште еден член

Во Зоолошката градина Скопје се прошири семејството на павијаните со ново младенче, бебе...