Таг:, , , , , ,

Нова година, нови навики: Овие одлуки треба да се најдат на врвот на вашата листа на приоритети

Уште еден нов почеток е пред нас, а тоа значи уште една можност да ги промениме нездравите...

Чувајте се од некрстените денови: До Водици овие работи никако не смеете да ги правите

Од 7 јануари, па се до Богојавление се некрстените денови, кога по земјата шетаат духови, лоши...

Анастасија и Габриел се првите родени бебиња – близначиња во новата 2020 година

„Нов почеток и нов живот. Анастасија и Габриел се првите родени бебиња – близначиња на...

6 начини да бидете посреќни во 2020 година: Придржувајте се до ова и ќе постигнете сè што сте зацртале да направите!

Во продолжение прочитајте како да водите поуспешен и поквалитетен живот во новата година Со...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Нови предизвици, нови успеси, нови одлуки #новагодина

Уште една нова година е пред нас. Нови предизвици, нови шанси, нови можности. Ви посакуваме...

Предлог свечени стајлинзи за интимна празнична атмосфера

Каков стајлинг да изберете ако ја прославувате Новата година дома со своите најблиски или...

(ФОТО) Новогодишна елка каква не сте виделе досега

Една креативна мајка сподели необичен начин како да и дадете нов изглед на вашата...

Во Новата година бидете храбри, смели и фантазирајте: Посветете се на остварување на сите желби кои ги замисливте!

Во последниот вторник од 2019. година запрете го рингишпилот во вашата глава, дишете длабоко,...

Интересни факти за зимските празници кои веројатно не сте ги знаеле

Најубавиот период од годината, времето на подароците, семејните собири и дружење со...

Овие нешта никако не смеете да ги правите пред Нова Година

Никако не смеете да влезете во новата година на овој начин Постои долга листа на верувања а...

Најубавата празнична шминка – Инспирација за најлудата ноќ

Овој период од годината дозволува и малку повеќе гламур од вообичаеното. Светките и...

Идеи за празничен новогодишен стајлинг со блескави аксесоари во вашата коса

Наоружајте се со ленти за на глава, шноли за коса и кадифени панделки … Ако не сте се...

Верувања и ритуали: Во никој случај не треба да го правите ова за Нова година – го спречува исполнувањето на желбите

Верувања и обичаи – еве кои работи го спречуваат исполнувањето на нашите новогодишни...

Јане Велковски: Немам желби за нова година, знам дека брзо ќе проодам

„Ајде набрзина да завршиме со интервјуто, зашто после сум зафатен, од девет почнува...

Во новата година – само биди ЧОВЕК

Остави ги настрана сите планови за тоа што треба да направиш и каков треба да бидеш,...

Ова се најпопуларните маникири за оваа сезона: Волшебни зимски мотиви на вашите нокти!

Предновогодишната атмосфера сѐ повеќе се чувствува во секој град и во сечиј дом. За повеќето...

Фотосесии на преслатки бебиња кои го слават својот прв Божиќ

Божиќ е прекрасен празник кој го прославуваат милиони луѓе низ светот, но особено е посебен...

Во декември го садиме семето на иднината: Следете го своето срце и делувајте паметно

За почеток неколку прашања… Ја завршуваме најкармичката година во милениумот, па да...

Лесно, брзо и евтино- направете ја најубавата декорација за Нова Година

Празничната магија веќе започна да ги загрева нашите души, но крајно време е новогодишната...

Момо Капор: „Новата година е за аматери, за оние кои никогаш не остануваат по полноќ во кафаните“

Откако знаеме за себе, чекаме. Неутешно ги чекавме девојките кои не доаѓаа, парите и славата,...