Таг:, , , , , , , ,

Прекрасни фотографии од летувањето на Новак Ѓоковиќ со сопругата во Хрватска! (ФОТО)

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ одлучи неколку денови од летната пауза да ги...

По победата Ѓоковиќ се огласи: Ќе дојдам во Македонија, мора да го видам Охрид!

Вчеравечер се одржа финалниот меч на Вимблдон помеѓу најдобрите тенисери во светот Новак...

Lacoste ги претстави наочарите од новата колекција кои го носат името на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ

Популарниот моден бренд повторно направил соработка со славниот тенисер Новак Ѓоковиќ и ја...

Роби Вилијамс и Новак Ѓоковиќ заедно на терен (видео / фото)

Новак Ѓоковиќ, поради повреда на лактот не игра професионално уште од Вимблдон, но во Лос...

ВИДЕО: Најслаткиот разговор меѓу Новак Ѓоковиќ и синот Стефан!

Новак оковиќ сподели слатко видео од тренинг со своите обожаватели на Инстаграм. Него за...

Еве што прави Новак Ѓоковиќ во соблекувалната кога никој не го гледа (ВИДЕО)

Популарниот тенисер Новак Ѓоковиќ се појави во реклама за еден спортски бренд, а песната на...

ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДАЛ НОВАК ЃОКОВИЌ КАКО ДЕТЕ

Популарниот тенисер Новак Ѓоковиќ првпат го зел рекетот во рака на само четири години и тоа...

Десетте најбогати славни личности помлади од 30 години

Магазинот „Форбс“ состави листа на млади, успешни и богати луѓе, кои успеале да го...

Бекер: Рацете ми беа врзани, Ѓоковиќ го стави семејството пред тенисот

Тренерот на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, во интервју за СиЕнЕн, открил интересни детали за...

Мари против Ѓоковиќ го потврди првото место

Енди Мари прв пат во кариерата го освои завршниот Мастерс, во финалето го совлада Новак...

Ѓоковиќ прв полуфиналист на завршниот Мастерс

Новак Ѓоковиќ го победи Милош Раониќ и го обезбеди учеството во полуфиналето на завршниот...

Ѓоковиќ: Сакам годината да ја завршам во голем стил

Новак Ѓоковиќ се наоѓа во Лондон, каде од 13. до 20. ноември ќе се одржи завршниот Мастерс во...

Вака помина прославата на роденденот на синот на Новак Ѓоковиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Роденденската прослава за малиот Стефан Ѓоковиќ се одржа во Монте Карло во кругот на...

Погледнете како изгледа синот на Новак Ѓоковиќ (фото)

Семејството Ѓоковиќ  доста дискретно го прикрива лицето на нивниот двегодишен син Стефан,...

Ѓоковиќ преку Манарино во третото коло на Вимблдон

Најдобриот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ, се пласира во третото коло на гранслем...

ДЕНЕС СЕ ПИШУВА ТЕНИСКАТА ИСТОРИЈА – ЃОКОВИЌ ЗА ПРВПАТ ГО ОСВОИ ГРЕН СЛЕМОТ РОЛАН ГАРОС

Новак Ѓоковиќ, светскиот број 1, убедливо го победи Енди Мареј, светскиот број 2, во финалето...

ФОТО: Еве што значи мистериозниот симбол во патиките на Ѓоковиќ

Покрај тоа што Новак Ѓоковиќ е еден од најподготвените спортисти тој води сметка и за други...

Ѓоковиќ го освои Мастерсот во Мадрид

Новак Ѓоковиќ ја освои титулата на Мастерсот во Мадрид, откако во финалето славеше над Енди...

Ноле го запозна “феноменот”

Новак Ѓоковиќ моментално се наоѓа во Мадрид, па синоќа беше на „Сантиаго Бернабеу“ за да го...

Новак Ѓоковиќ го надмина Надал по бројот на освоени Мастерси и Федерер по заработка (Видео)

Новак Ѓоковиќ го надмина Надал по бројот на освоени Мастерси и Федерер по заработка Новак...