Таг:, , , , , , , , , ,

Послатки од саемските попусти се предсаемските промоции во Книжарницата Култура

Сите страсни читатели секоја година со нетрпение го очекуваат саемот на книгата, а тој ни е...

ВИДЕО: По цели 20 години, Мадона се качи на сцената на Британските музички награди и… падна!

Овогодинешното доделување на Британските музички награди кое се одржа во О2 арената во...

Јубилејна 15-та бруцошка забава на ФЕИТ: Кажи ДА на забава со СУПЕРХИКС!

Започна и нова студентска година, и наместо да се жалиме за многуте страници кои нѐ чекаат за...

Седмото издание на Интернационалниот театарски фестивал “Лица без маски”

Независната продукција „ТЕАТАР 007“ и Ј.У. ЦОП „Универзална сала“-Скопје, со гордост Ви го...

Погледнете како беа облечени познатите на MTV Video Music Awards 2014

Вчера, на едно место се собраа најголемите музучки имиња по повод одржувањето на...