Таг:, , , , , ,

3 златни правила за обликување на веѓите

Жените често знаат да претераат со исцртување на веѓите, но доколку се водите според овие...

Дами – веќе никој не сака тенки веѓи. Природните густи веѓи се новиот симбол на женската убавина

Совет до сите девојки да заборават на кубењето на веѓите, затоа што во светот на убавината се...

5 причини зошто треба да вежбате на пилатес топка?

Без разлика колку години имате и колку сте физички подготвени, вежбите со пилатес топка може...

3 типични грешки со производите за коса кои речиси сите ги правиме!

Многу е веројатно дека сте погрешиле бидејќи постојат некои грешки со производите за...

Често користите пегла за коса? Препознајте кога треба да престанете!

Како и сите козметички производи, така и пеглата за коса има рок на траење. А „играњето“ со...

Ова се најпопуларните облици на брада кај мажите

Во месецот ноември веќе години наназад симболично преку пуштање мустаќи се посветува...