Таг:, , , , ,

Ова се најважните совети за секој хороскопски знак за 2020 година

Време е да направите промени во вашиот живот! ОВЕН Совет за 2020. година: Не брзајте, чувајте ја...

6 особини што силните и независни жени ги сакаат кај својот маж

Силните и самозадоволни жени секогаш ги ставаат своите вредности и квалитети на прво место,...

Нереални очекувања кои мажите ги имаат од жените

Момци, ние ве сакаме многу, но некои ваши очекувања се апсурдни дури и злобни. Ние сме човечки...

Ова е земјата во која живеат најсреќните луѓе на светот!

Дали знаевте дека доколку не очекувате многу од животот, тој ќе биде многу посреќен и...

Ови работи жените обично ги очекуваат од партнерот: Најновото истражување го докажува тоа

Многу често се поставува прашањето „Што сакаат жените?“ Истражувачите од Универзитетот во...

Во овие 4 ситуации родителите треба да го остават детето да погреши

Се вели дека успехот треба да се изгради од неуспехот за да почнеме да учиме од своите...

Ќе бидам среќен кога… Зошто ја чекате среќата?

Се убедуваме себе си дека животот ќе ни биде подобар кога ќе се венчаме,потоа кога ќе добиеме...

Илустрации кои ја прикажуваат разликата помеѓу очекувањата и реалноста во секоја врска

Високобуџетните холивудски филмови и нереалните објави на Инстаграм, оддаваат впечаток...

Што ќе ти е висока плата ако на крајот од денот влегуваш во празен стан?

Марина Радош, млада писателка од Мостар, напиша статус за љубовта и очекувањата кој нема да...

Секојдневните проблеми на просечната жена прикажани преку комични илустрации

Пруденс е 26-годишен белгиска илустраторка. Таа вели дека многу луѓе се пронашле себеси во...

Зошто „лошите момци“ се фатални за жените?

Најпрво треба да се разјасни што всушност значи лошо момче. Тоа е оној кој плени со својата...

Очекувања наспроти реалност: Моментот кога онлајн шопингот се претвора во хорор приказна

Онлајн купувањето последнава декада е навистина популарно. Овој начин на шопинг овозможува...

Очекувањата на жените наспроти реалноста

Многу ретко во животот нашите очекувања се поклопуваат со тоа што навистина ни се случува....